Süleyman Soylu Müjdeyi Verdi! 10.000 Polis Alımı Yapılacak - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cuma, Nisan 20, 2018

Süleyman Soylu Müjdeyi Verdi! 10.000 Polis Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU Tekirdağ'da polis alımlarına ilişkin yeni detaylar paylaştı. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan SOYLU, 2018 yılında asayişte memnuniyetin olduğunu aktardı. Polis adaylarını sevindirecek olan açıklamalardan detayları aktarıyoruz.

POLİS ALIMLARI NE ZAMAN?

İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU, Emniyet Genel Müdürü Selami ALTINOK ile beraberindeki davetliler Tekirdağ'da Genel Güvenlik ve Uyuşturucu ile Mücadele toplantısında bir araya geldi. Süleyman SOYLU söz konusu toplantıda yapmış olduğu toplantıda Bakan Soylu, güvenlikten, uyuşturucuyla mücadelede bir çok önemli açıklamalarda bulundu. Polis alımlarına önemli açıklamalarda bulundu.

EYLÜL AYINDA 10 BİN POLİS DAHA!

Bakan SOYLU; "Bir 10 bin polis alımına daha çıktık, oradan da göndereceğiz, Eylül ayında bir 10 bin polis daha alacağız. Oradan da göndereceğiz. Jandarma asayiş için 25 bin alımımız var. Bekçi alımımızda da ne kadar alacağımızı belirtmiştik." dedi.
polis

ÖZEL HAREKATÇI NASIL OLUNUR?

Öncelikle polis olabilmek için Polis Meslek Yüksekokulu yani PMYO'na katılmanız gerekmektedir. Lise ve dengi bir okuldan mezun olan bunun yanında gerekli başvuru şartlarını sağlayan kimseler alım olduğu sürece PMYO okuyabilmektedir. Daha sonra ise aynı tıpta olduğu gibi polislik mesleğinde de branş seçebilir ve o alana yönelebilirsiniz. Özel harekat polisi olmak için iki farklı yöntem bulunmaktadır. PMYO öğrencisi iken seçiminizi özel harekat polisi olmak istiyorum şeklinde yapabilir ya da kadrodayken ve başka bir birimde görev yapmakta iken gerekli şartları sağlamanız durumunda müracaatınızı polis özel harekat olmak istiyorum şeklinde belirtmeniz durumlarında özel harekatçı olabilirsiniz. Peki ama nasıl? Öncelikle 671 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile özel harekat polisi olma şartlarında bazı değişikliklere gidildiğini belirtmek isteriz.

1 yorum:


EmoticonEmoticon