25 Bin 500 Polis Alınacak - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cumartesi, Mayıs 26, 2018

25 Bin 500 Polis Alınacak

Emniyet teşkilatına kazandırılmak üzere Polis Akademisine 25 bin 500 polis adayı alımı gerçekleştirilecek.

Alınan bilgiye göre, 2018'de lisans ve ön lisans mezunlarından Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerine (POMEM) 22. dönem için 10 bin, 23. dönem için 10 bin, lisans mezunlarından Polis Amirleri Eğitim Merkezi Müdürlüğüne (PAEM) 3 bin ve lise mezunlarından Polis Meslek Yüksek Okullarına (PMYO) 2 bin 500 polis adayı alınacak.

Akademinin "www.pa.edu.tr" internet sitesinden de yapılan duyurularda sınav ve başvuru şartlarına ilişkin detayların Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı'ndan (YKS) sonra duyurulacağı bildirildi.

Emniyete taze kan

Öte yandan, Polis Akademisi Başkanlığı ve buna bağlı PAEM, POMEM ve PMYO'lardan Mayıs 2014'ten bu yana 10 bin 500 amir, 71 bin 500 polis memuru olmak üzere 82 bin polis teşkilata kazandırıldı.
Polis

Bu yıl yapılacak alımlarla teşkilata katılan personel sayısı 107 bin 500'e ulaşacak.

23. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM'e başvuru yapabilmek için büyük ihtimal yine Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS şartının aranması beklenmektedir. KPSS'den sonra esasların duyurulması ile lisans mezunu adaylar için 2018 yılı KPSS şartı ve ön lisans mezunu adaylar için ise 2016 yılında yapılan KPSS sınavından puan şartının aranması bekleniyor. Genel olarak lisans mezunlarında KPSS 60 ile üzeri, ön lisans mezunlarında ise KPSS 70 ve üzeri şartı aranmaktadır.

2 yorum:

  1. Önlisans alımlarını da 60 ve üzeri yapın lütfen ..

    YanıtlaSil
  2. şu dövme kuralını bir gözden geçirseniz çok güzel olacak.Bu kural ile birçok genç ben de dahil kamu'ya ve topluma kazandırılmıyor..Mesela ben fizik olarak 30 polisin içinden çok rahat seçilebilirim. Ancak ne önemi var? Dövmen mi var? Hayır, Polis olamazsın. Ötekileştirildin. Bu kural, sadece bizim ülkemizde mevcut. Benim ülkem dünyanın en güzel ülkesi ve böyle kalabilmesi için benim gibi düşünen birçok genci, fiziksel kusurlarından dolayı (ki kusur sayılmaz) bir kenara itmeyin..Ve ben derim ki, bu kurala bir düzenleme geldiğinde, dövme yasağı ortadan kalktığında bizler 30lu yaşlarda, 40lı yaşlarda olacağız. Buna da eminim. Bizim suçumuz neydi peki? diye ortada dolanmak mı kaderimiz. Yaptırdığımız bu dövmelerden zaten pişmanız.. Bizleri topluma,kamuya kazandırın...Başka bir sınıfta yargılamayın.

    YanıtlaSil


EmoticonEmoticon