Adalet Bakanlığı 14 bin 611 Personel Alımı Yapacak - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cuma, Mayıs 18, 2018

Adalet Bakanlığı 14 bin 611 Personel Alımı Yapacak

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'den personel alımı bekleyen adaylara müjdeli haber geldi. Ülkemizin en önemli kurumlarından olan Adalet Bakanlığı toplamda 14.611 personel alımı gerçekleştirecek. Bakanın açıklamasına ilişkin tüm detaylar haberimizde.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, adliyeler, cezaevleri ve bakanlık merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere 14 bin 611 personel alınacağını duyurdu.

Gül, Twitter'dan şu mesajları paylaştı:

"Adli teşkilatımızı, gerek fiziki altyapı, gerek alternatif çözüm yolları geliştirerek işleyişini daha da güçlendirecek adımlar atarken bir yandan da yeni istihdam imkanları sağlıyoruz.

Gençlerimize güzel bir haber vermek istiyorum: Yakın dönemde duyurusunu yaptığımız yeni personel alımı için ilanlarımız yayınlandı. Adliyelerde, Bakanlık merkez teşkilatında, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde 14 bin 611 personel istihdam edeceğiz.
Adalet Bakanlığı personel alımı

Adalet teşkilatını güçlendirmek için mütercim, mübaşir, infaz ve koruma memuru, cezaevi kâtibi, sağlık personeli, psikolog, sosyal çalışmacı, şoför gibi çeşitli kadrolara yapılacak alımların başvuruları 21 Mayıs - 11 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek.

Daha önce 15 bin olarak duyurduğumuz istihdam planını da 10 bin ilave ile güncelleyerek toplam 25 bin yardımcı personel alımı için gerekli çalışmaları başlattık. Yılın ilk 4 ayında alınan 6.546 yardımcı personelimiz ile bu yıl 30 bini aşkın gencimizi istihdam edeceğiz."

Adalet Bakanlığı personel alımlarından haberdar olmak için Facebook sayfamızı beğenebilirsiniz. Facebook sayfamız için tıklayın
Comments


EmoticonEmoticon