Adalet Bakanlığı 4 Bin 771 Zabıt Katibi Alımı Yapıyor - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cumartesi, Mayıs 19, 2018

Adalet Bakanlığı 4 Bin 771 Zabıt Katibi Alımı Yapıyor

Adalet Bakanlığı memur personel alımı gerçekleştiriyor. Yayımlanan ilana göre Adalet Bakanlığı bünyesine 4 bin 771 kişilik boş pozisyon ile Zabıt Katibi alımı yapacağını belirtti. Alım şartları ve başvuru bilgileri haberimizin devamında yer almaktadır.

Adalet Bakanlığı yayımlamış olduğu ilanına göre bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak amaçlı farklı pozisyon ve niteliklerde memur personel alımı yapacağını belirtti. Toplamda 5 bin 493 kişilik boş kadro verildi ve bu yönde Adalet Bakanlığı bu boş kadronun 4 bin 771 ini Zabıt katibi adaylarına verdi. Buna göre Zabıt katibi olmak isteyen adaylar Bakanlık tarafından aranan nitelikleri taşımaları ve başvuru süreleri içeirsinde başvurularını yapacak Bakanlık tarafından yapılacak Sözlü ve Uygulamalı sınavdan başarılı olmaları gerekmektedir.

Adayların söz konusu olan uygulamalı ve sözlü sınava katılabilmeleri için Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 puan almış olmaları ve yapılacak sıralamada kadro sayısının 20 katı kadar aday içerisinde olmaları gerekmektedir. Söz konusu Zabıt Katibi pozisyonu için sınava girmeye hak kazanan adayların listesi 27 Haziran 2018 tarihinde ilan edilecek ve söz onusu ilanda adı geçen adaylar 09 Temmuz 2018 tarihinde saat 09:00 'da uygulamalı sınava katılacaklardır.

SINAVA BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Adalet Bakanlığı Zabıt katibi pozisyonuna başvuru yapacak adaylardan, Türk Vatandaşı olmak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Yapılacak Arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Son başvuru günü itibar ile 19 yaşını doldurmuş olmak ve Merkezi Sınavın yapıldığı yılın ( KPSS 2016 ) ocak ayı itibari ile 35 yaşını bitirmemiş olmak şartları aranacaktır.

ÖZEL ŞARTLAR:

Adaylardan pozisyon için, Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ya da dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak, Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya en son başvuru tarihi itibarıyla Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak.
Ayrıca uygulama sınavından en az bir hafta önce Adalet bakanlığı resmi sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından herhangi birisi sınavda sorulacak verilecek olup adayların bu yazıları en az 3 dakika içerisinde 90 kelime yazmaları gerekmektedir.
zabıt katibi alımı

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar başvuruları başladı. Buna göre adaylar başvurularını en geç 11 Haziran 2018 tarihine kadar mesai saati bitimine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, sınavın yapılacağı EK-1/A,B,C,D,E listelerde belirtilen adalet komisyonu başkanlıklarına veya buralara gönderilmek üzere herhangi bir adalet komisyonu başkanlığına yapılması gerekmektedir. Aşağıda ilanın tam metnine ulaşarak daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.
İlanın tam metnine buradan ulaşabilirsiniz.
Comments


EmoticonEmoticon