Bakan Soylu: 23. Dönem POMEM İçin 10 Bin Alım Yapılacak! - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Salı, Mayıs 15, 2018

Bakan Soylu: 23. Dönem POMEM İçin 10 Bin Alım Yapılacak!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Polis Akademisi İlk Derece Amirlik 3.Dönem Mezuniyet Töreninde konuşarak 23. Dönem POMEM hakkında açıklamalar yaparak bazı sorulara açıklık getirdi. İşte Bakan Soylu'dan 23.Dönem POMEM hakkında açıklamalar...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu POMEM ve PÖH için heyecanla açıklama bekleyen adaylar için bir çok konuya açıklık getirdi. Katıldığı Polis Akademisi İlk Derece Amirlik 3.Dönem Mezuniyet Töreninde;

"23. Dönem POMEM’lerde eğitim görmek üzere üniversite mezunu 10 bin polis memuru adayı öğrenci alımı için 2018 Temmuz ayında ilana çıkılacak, eğitimlere Eylül ayında başlanacak, Aralık ayında süreç tamamlanacak. 13 Bin şimdi aldık, 10 bin alıyoruz, 10 bin daha alacağız, 33 bin arkadaşımızla birlikte inşallah polisimiz büyük bir güç kuvvet kazanacaktır."

şeklinde ifadelere yer veren Bakan Soylu, en az lise mezunu ve KPSS şartı olmadan PÖH alımı bekleyenler için henüz bir açıklama yapmadı.
Ancak yapılan konuşmalara göre şimdilik alımların polis memuru olarak yapılacağı yönünde.
10 bin polis alımı

ALIMLAR NE ZAMAN? BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Adayların en çok merak ettiği diğer sorular arasında ise alımların ne zaman yapılacağı ve başvuru şartları yer almakta. Bakan Soylu'nun yaptığı konuşmadan da anlaşılacağı üzere alımların Temmuz ayında Polis Akademisi Başkanlığı tarafından ilan edilmesi yönünde.

Başvuru şartları henüz netlik kazanmamış olsa da genel şartlar arasında;
- 30 yaşından gün almamış olmak
- Lisans veya önlisans mezunu olmak

yer almaktadır.

ADAYLARIN BEKLENTİSİ NEDİR?

Adayların bir kısmı polis memuru alımını talep ederken yine azımsanamayacak çoğunlukta PÖH alımı bekliyor. Ancak bazı şartlar adayların başvuru yapmasına engel olabiliyor. Bu yüzden adayların temel iki isteği mevcut.
Birincisi KPSS puanı sorunu, ikincisi ise yaş sınırı.

KPSS şartsız alım yönünde oldukça yoğun talepler mevcut. KPSS puanının esnetilmesi ve yaş sınırı konusunda değişiklik istenmesi de kaçınılmaz talepler arasında.
Comments


EmoticonEmoticon