EGM 73 İl İçin 7000 Bekçi Alımı Yapacak - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Çarşamba, Mayıs 23, 2018

EGM 73 İl İçin 7000 Bekçi Alımı Yapacak

Emniyet Genel Müdürlüğü 2018 yılı 17 bin çarşı ve mahalle bekçisi alımı için ilanları çok yakında yayımlamaya hazırlanıyor. 73 il için 7000 bekçi alımı dağılım planı EGM Personel Daire Başkanı imzasıyla belli oldu.

2018 yılı bekçi alımları kapsamında 17 bin çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapılacak. Adaylar aylardan beri ilanların yayımlanmasını bekliyor. Son yapılan değişiklikle ilk etaptaki sözlü sınav şartı da değiştirilmişti. İlk etapta yazılı sınav yapılacak, ardından mülakat olacak.Son gelen bilgilerde ise İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanının imzasıyla 2018 yılı 7000 çarşı ve mahalle bekçisi alım planı 71 il için belli oldu. 2018 yılı bekçi alımı için 17 bin kontenjandan 7 bini için iller belli oldu. isbasvurulari.net olarak bekçi alımlarına dair ilanlar yayımlandıkça iller bazında siz değerli okurlarımızı haberdar edeceğiz. Her il ayrı ayrı ilanları yayımlayacağından iller bazında başvuru tarihleri de detayları sitemizde bulabileceksiniz.

Adana, Diyarbakır, Hakkari, Hatay, Mersin, Mardin, Sakarya, Şırnak illeri için kontenjan 7000 bekçi alımında verilmedi. Bilindiği üzere 10 bin bekçi alımı daha yapılacak. 2018 yılında ikinci atama döneminde bu illere daha fazla kontenjan verilmesini bekliyoruz. Tüm illerin listesine ve bekçi alımı şartlarına haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Bekçi alımı yazılı ve sözlü sınav nasıl olacak? 2 Mart 2018 tarihli resmi gazete'de yayımlanan Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Yönetmeliği ile sözlü sınav, yazılı sınavdan sonraya alındı. Bekçi alımı sözlü sınavı daha sonraki aşamada yapılmaya devam edecek.

Çarşı ve mahalle bekçisi alımı yaş şartı! Bekçi alımlarına 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmak şeklinde belirtildi.Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak, Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak gerekiyor.

2018 yılı bekçi alımları genel şartları! Türk Vatandaşı olmak, ilkokulu bitirmiş olmak, askerliğini bitirmiş olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkum bulunmamak. Memuriyete engel bir hali bulunmamak, silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak gerekmektedir.
Bekçi alımı

Bekçi alımı TCK hükümleri! Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak şartı da aranacak. Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak, Terör örgütleri ile bu örgütlerin legal veya illegal uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş ve katılmamış olmak.

2018 yılı bekçi alımlarında başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak. Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olması gerekecek.
bekçi alımı kontenjanları
Comments


EmoticonEmoticon