THY 10.000 Kabin Memuru Alacak - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cuma, Mayıs 18, 2018

THY 10.000 Kabin Memuru Alacak

Türk Hava Yolları (THY) İstanbul'a yeni havalimanı yapılması ile birlikte uçak filosunu genişletmeyi planlıyor. Yeni Havalimanı ile birlikte büyüme hedefine yeni personel alımları ile devam etmeyi planlıyor. Detaylar haberimizde...

Türk Hava Yolları (THY)  İstanbul'a Yeni Havalimanı projesi ile uçak filosunda artışa gitmeyi planlıyor. Bu büyümeye paralel olarak personel sayısında da artışa gidecek olan firma çalışan sayısınıda yükseltmeyi planlayarak çok sayıda personel alacak.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, bir medya platformuna yaptığı açıklamada;
"Bugün markamız iyi bir noktada ama çok daha iyisini yapabileceğimizi biliyoruz. Tamamlandığında Türkiye'yi dünyanın aktarma merkezi haline getirecek olan İstanbul Yeni Havalimanı'na taşınma operasyonumuz bizim için bu yılın en önemli gündem maddesi. 2019 yılında filosuyla ve yolcu sayısıyla markamız daha da büyüyecek. 167 dar gövde, 50 geniş gövde uçak siparişi verdik. Bugün 10 bin olan kabin memuru sayımız da 20 bine çıkacak"şeklinde açıklamalarda bulundu.
thy memur alımı

Her yıl ortalama 500 pilot alımı yapan Türk Hava Yolları (THY), İstanbul Yeni Havalimanı projesi ile birlikte bu sayıyı da 900'e çıkarmayı hedefliyor.

Türk Hava Yolları personel alımlarından haberdar olmak için Facebook sayfamızı beğenebilirsiniz. Facebook sayfamız için tıklayın.
Comments


EmoticonEmoticon