2018 YKS Eğitim Bilgileri Seçme ve Güncelleme İşlemi Nasıl Yapılır? - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Perşembe, Haziran 28, 2018

2018 YKS Eğitim Bilgileri Seçme ve Güncelleme İşlemi Nasıl Yapılır?

YKS eğitim bilgileri güncelleme işlemleri başladı. YKS’ye girecek adayların ÖSYM AİS üzerinden eğitim bilgilerini kontrol etme, güncelleme onaylama işlemleri nasıl yapılacak? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı için kısa bir süre kaldı. Sınava kısa bir süre kala ÖSYM tarafından adaylar üst üste uyarılar yapılıyor. Bunlardan birisi de eğitim bilgileri hakkında oldu. ÖSYM eğitim bilgileri konusunda adayların kontrol ve güncelleme işlemlerini yapmaları gerektiğini ifade etti. Biz de haberimizde bu işlemleri detaylandırdık. 2018 YKS puanları değerlendirilirken adayların lise eğitim bilgileri dikkate alınacak.
Bu nedenle adayların ÖSYM sisteminde kayıtlı bulunan eğitim bilgilerini seçmeleri, gerekliyse güncellemeleri ve son olarak onaylamaları gerekecek. Bu işlemler ÖSYM aday işlemleri sistemi üzerinden yapılacak. Son tarih olarak ise 4 Temmuz 2018 saat 16:00 belirtildi.2018 YKS eğitim bilgileri güncelleme işlemi de yukarıdaki aynı tarihlerde yapılacak. Adaylar eğitim bilgilerinde yanlışlık olduğunu düşünüyorlarsa, mezun oldukları lise ile görüşerek E-Okul sistemi üzerinden bunu düzelttirmeleri gerekiyor.
 Düzeltme yapıldıktan sonra ÖSYM aday işlemleri sisteminden eğitimi bilgisi seçme ve onaylama işlemi yapılmalıdır.Eğitim bilgisi bir nedenden dolayı E-Okul sistemine girilemeyecek şekilde olan adayların, okullarına eğitim bilgilerini Kamu Kurumları İşletim Sistemi üzerinden işlettirmeleri ve yukarıda da belirtildiği gibi bunun ardından ÖSYM AİS üzerinden onaylamaları gerekecek. Ösym aise gitmek için TIKLAYINIZ.

YKS eğitim bilgisi seçme işlemini sınava girecek tüm adaylar yapacak. Bu işlemin yapılmaması durumunda adayın aktif olan eğitim bilgisi otomatik olarak kullanılacak. Birden fazla eğitim bilgisi var ve aday seçme işlemi yapmamış ise son eğitim bilgileri dikkate alınacak.ÖSYM AİS üzerinden yapılacak seçme, güncelleme ve onay işlemleri; sistemde yer alan 2018 ÖSS / Başvuru Eğitim Güncelleme bağlantıları üzerinden yapılacak.
Comments


EmoticonEmoticon