Akdeniz Üniversitesi 319 Personel Alımı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Çarşamba, Haziran 13, 2018

Akdeniz Üniversitesi 319 Personel Alımı

Akdeniz Üniversitesi, lise, önlisans ve lisans mezunu sözleşmeli sağlık personeli alımı yapacak. Sözleşmeli 319 sağlık personeli alımı başvuru özel ve genel şartlarına haberimizden ulaşabilirsiniz.


Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı tarafından 319 sözleşmeli sağlık personeli alımı ilanı DPB’de yayımlandı. Başvurular 13 Haziran ile 25 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.
234 hemşire alımı için Hemşirelik Fakültesi ya da Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü veya Hemşirelik Yüksekokulu 4 yıllık lisans mezunu olmak gerekiyor.
20 hemşire alımı için Sağlık Meslek Lisesi, Hemşirelik ve Hemşireliğe eşdeğer Sağlık Memurluğu Programlarından mezun olmak gerekiyor.
5 Perfüzyonist alımı için; Yükseköğretim Kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren ilgili bölümden mezun olmak veya diğer lisans eğitimleri üzerine perfüzyon alanında yüksek lisans yapmış olmak ve/ veya Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen eğitimleri alarak Perfüzyonist yetki belgesine sahip olmak.


2 Tıbbi Sekreter alımı için; Yükseköğretim Kurumlarının en az önlisans düzeyinde eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun olmak.
52 Sağlık Teknikeri alımı için Yükseköğretim Kurumlarının en az önlisans düzeyinde eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun olmak; Acil Tıp Teknikeri 15 kişi (Acil Bakım Teknikerliği, Acil Yardım Teknikerliği, Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği, Paramedik, Acil Yardım, Ambulans ve Acil Bakım, İlk ve Acil Yardım önlisans programlarının birinden mezun olmak.) Anestezi Teknikeri 10 kişi, Cerrahi Teknikeri 4 kişi, Elektronörofizyoloji Teknikeri 5 kişi, Radyoterapi Teknikeri 8 kişi, Tıbbi Görüntüleme Teknikeri 9 kişi, - Adli Tıp Teknikeri 1 kişi olmak üzere 52 Sağlık Teknikeri alımı yapılacak.
3 Laborant alımı için Yükseköğretim Kurumlarının en az önlisans düzeyinde eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.
1 Fizyoterapist alımı için Yükseköğretim Kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun olmak ve manuel terapi veya osteopati alanında deneyime sahip olmak ve bunu belgelendirmek gerekiyor.
1 Psikolog alımı için Yükseköğretim Kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun olması ve Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanında yüksek lisans yapmış olması ve/ veya bu alanda en az 2 (iki) yıl deneyimi olduğuna dair çalışma belgesine sahip olmak gerekiyor.
1 Sosyal Çalışmacı alımı için Yükseköğretim Kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.
Sağlık personeli alımı genel şartları; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak gerekiyor.
657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı ve gece nöbeti tutmasına engel olabilecek sağlık problemi bulunmamak gerekiyor.
Personel alımı KPSS şartı; Lisans mezunları için 2016 KPSS (B) grubu KPSS(P3) puanı, Önlisans mezunları için 2016 KPSS (B) grubu KPSS (P93), Ortaöğretim mezunları için 2016 KPSS (B) grubu KPSS (P94) puanı esas alınacaktır. 60 ve üzeri puana sahip olmak gerekmektedir.
Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan Emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, Kazanan adaylara Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılacaktır. Her aday yalnızca 1 (bir ) kadroya başvuru yapabilecektir.
Başvuracak adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinden Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı fesh etmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren 1 yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması gerekiyor.

 İlan metni için TIKLAYINIZ. Tıkladıktan sonra sağ üstte bulunan süre bittiğinde reklamı geç yazısına tıklayarak sayfaya ulaşabilirsiniz.

Personel alımlarından ilk sizin haberiniz olsun isterseniz facebook grubumuza katılabilirsiniz. Katılmak için TIKLAYINIZ.


x
Comments


EmoticonEmoticon