Bedelli Askerlik Bekleyenlere Müjde - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cuma, Haziran 22, 2018

Bedelli Askerlik Bekleyenlere Müjde

Askerlik çağına gelen ve bedelli askerlik bekleyen adaylar için gerekli çalışmalar yapılıyor. Çalışmalarda 4-5 seçenek olduğu açıklandı. İşte detaylar.Askerlik çağına gelen ve bedelli askerlik bekleyen adaylar için gerekli çalışmalar yapılıyor. Çalışmalarda 4-5 seçenek olduğu açıklandı. İşte detaylar.
Bedelli askerlik konusunda beklentiler artması nedeniyle seçim sonrasında bedelli askerliğin gelip gelmeyeceği ve bedellinin kimleri kapsayacağı konusunda yeni gelişmeler yaşanıyor.
4-5 SEÇENEK VAR!
Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli yaptığı açıklamalarda Bakanlık olarak gerekli çalışmaları yaptıklarını ve hazır olduklarını aktardı. Ayrıca bedelli konusunda 4-5 seçenek masada bulunuyor. Bununla birlikte yaş, ücret ve ücretin kullanımı gibi bazı ayrıtılar üzerinde çalışıyor.
Bilindiği gibi 2014 Aralık ayında çıkan bedelli askerlikte yaş ve ücret şartlarında 18 bin Tl ücret ile 26 yaş olarak açıklandı. Yoğun başvuruların yapıldığı bedelli askerlik 203 bin kişi yararlandı. 2011 yılında başvuran sayısı ise 70 bin oldu ve yaş şartı 27 olarak açıklanmıştı. 2018 yılı bedeli askerlik şartlarının nasıl olacağı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.
Personel alımlarından ve bedelli askerlik hakkında çıkan haberlerden ilk sizin haberiniz olsun isterseniz facebook grubumuza katılabilirsiniz. Katılmak için TIKLAYINIZ.
Comments


EmoticonEmoticon