Diyanet 70 Memur Alımı Yapacak - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Çarşamba, Haziran 13, 2018

Diyanet 70 Memur Alımı Yapacak

Diyanet Naklen 70 Memur Alımı Yapacak

Diyanet İşleri Başkanlığı naklen 70 murakıp alımı için yazılı ve sözlü sınav yapacak.DİB murakıp alımı başvuru şartları ve zamanı için yazımızı okuyabilirsiniz.


 Diyanet İşleri Başkanlığı naklen 70 murakıp alımı kapsamında duyuru ve başvuru detayları DPB’de yayımlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatında münhal bulunan; aşağıda unvanı, sınıfı ve adedi belirtilen kadrolara yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre kurum içi naklen “murakıp” alımı yapılacaktır.

DİB naklen murakıp alımı başvuru şartları; En az dört yıllık dinî yükseköğrenim mezunu olmak, Sınava müracaatların bitiş tarihi itibariyle Başkanlıkta en az 5 (beş) yıl görev yapmış olmak, Başkanlık teşkilatında halen 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre çalışıyor olmak gerekiyor.
Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 5 inci maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Başvuru yapılacak unvanda çalışıyor olmamak veya müktesebi bulunmamak gerekiyor. Bayan adaylar bu sınava başvurabileceklerdir.
DİB Murakıp alımı başvuru tarihleri; Başvurular 2 Temmuz 2018 - 16 Temmuz 2018 tarihleri arasında alınacaktır. Başkanlık merkezinde çalışanlar birimlerine, taşra teşkilatında çalışanlar ise bağlı bulundukları il müftülükleri veya dini yüksek ihtisas/eğitim merkezi müdürlüklerine başvuru için gerekli belgelerle birlikte şahsen başvuracaklardır.
Adaylardan istenen belgeleri getirmeleri halinde, yurtdışından veya askerlik görevini yerine getirmekte olan adaylar adına üçüncü şahıslar başvuru işlemini yapabileceklerdir.
Başvurular ilgili birimlerdeki DİBBYS (İKYS) sorumluları tarafından Başkanlığımız DİBBYS programı üzerinden alınacaktır.
2 Temmuz 2018 - 16 Temmuz 2018 tarihlerinde DİBBYS üzerinden başvurularını gerçekleştiren ve 23 Temmuz 2018 tarihinde DİBBYS üzerinden isimleri ilan edilen adayların ayrıca yazılı sınav için 28 Ağustos-7 Eylül 2018 tarihlerinde Ankara Üniversitesi internet adresi üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir.
Sınavın yazılı aşaması Ankara Üniversitesi Sınav Yönetim Merkezi (ASYM) tarafından yapılacaktır. Sınav ücreti 120 TL  olup ASYM’ye ödenecektir. Sınav ücreti ödemeleri adaylar tarafından sınav başvurusu esnasında kredi kartı ile yapılacaktır. Havale veya diğer yollarla yapılan ödemeler kabul edilmeyecektir.
Bu duyuruda belirtilen esaslara uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır.
Başvuru için gerekli belgeler; T.C. Kimlik No’lu kimlik belgesi (nüfus cüzdanı veya pasaport), En az dört yıllık dini yükseköğrenim mezuniyetini gösterir diploma veya mezuniyet belgesi (Diploma yabancı bir ülkeden alınmışsa YÖK’ten alınacak denklik belgesi), Sağlıkla ilgili olarak görevini devamlı yapmaya engel bir durum olmadığına, sabıka ve arşiv kaydı bulunmadığına dair adayın yazılı beyanı isteniyor.
Belgeleri ibraz edemeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Belgeler, kontrol edildikten sonra adaylara iade edilecektir. Yazılı beyan istenen hususlar tek bir dilekçede yer alacaktır. Belgeler, atanmaya hak kazanan adaylar tarafından atama sürecinde ilgili birime teslim edilecektir.

Duyuru için TIKLAYINIZ.

Personel alımlarından ilk sizin haberiniz olsun isterseniz facebook grubumuza katılabilirsiniz. Katılmak için TIKLAYINIZ.
Comments


EmoticonEmoticon