Son Dakika: Binali Yıldırım'dan Bedelli Askerlik Açıklaması - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Çarşamba, Haziran 06, 2018

Son Dakika: Binali Yıldırım'dan Bedelli Askerlik Açıklaması

Bedelli askerlik çıkacak mı, ne zaman çıkacak? sorularının yanıtları bedelli bekleyen vatandaşlar tarafından büyük merak konusu oluyor. İş, eğitim,sağlık ve evlilik gibi nedenlerden dolayı askerliğini erteleyen vatandaşlar bedelli askerlik beklentisi içerisindeler. Sosyal medya üzerinden seslerini duyuran gençlerin sorularına hükümet kanadından cevap geldi.

Bedelli askerlik çıkacak mı? sorularına son olarak Başbakan Binalı Yıldırım açıklamalarda bulundu.Başbakan Binali Yıldırım, bedelli askerlikle ilgili soru üzerine, şunları kaydetti:
"Seçimden önce bedelliyle ilgili zaten bir çalışmaya zaman yok, yapılamaz. Ama bunun bir sorun olduğunu biliyoruz. Niye sorun? Askerlik çağına gelmiş 5 milyondan fazla gencimiz var. Bu gençler diyor ki 'Bizi askere alın. Bir an önce askerliğimizi yapalım ondan sonrada düzenimizi kuralım. Biz diyoruz ki 'Kusura bakmayın alamayız, bekleyin.' Yaş 21 oluyor, 22-23-25-30 oluyor, alamıyor çünkü ancak yılda 350 bin kişi alabiliyoruz. 5 milyondan fazla 5,5 milyona yakın. Eğer bu kadar alırsak her sene, 15 sene bu yığılmayı ortadan kaldıramayız. Bu sorun vatandaşlarımızın sorunu değil. Onların bu işte hiçbir kabahati yok. Biz hükümet olarak, yönetim olarak buna bir çare bulmak mecburiyetindeyiz. İnşallah seçimden sonra ele alacağımız en önemli konulardan biri bu olacak. Çünkü askerlik olmayınca kız vermiyorlar, evlenmen zor oluyor, iş kurman zor oluyor, hayata tutunman zor oluyor. Boşlukta bekliyorsun. Bunu yapmaya hakkımız yok insanlarımıza. Onun için mutlaka buna bir çözüm getireceğiz. Bunu getirirken Silahlı Kuvvetlerimizin, ordumuzun zafiyete düşmesine de izin vermiyoruz. Biz zaten 15 Temmuz'dan sonra profesyonel orduya geçtik. Şu anda silah altındaki erler operasyona katılmıyor. Operasyona gidenler profesyoneller. O bakımdan böyle bir sıkıntımız da yok."
Seçim tarihinin netleşmesiyle beraber bedelli askerlik gündemdeki yerini koruyor. Ağrı'da konuşan Başbakan Binali Yıldırım'dan son dakika bedelli askerlik açıklaması geldi. Yıldırım, bedelli askerlik konusu için 24 Haziran sonrasını işaret etti
Başbakan Binali Yıldırım, Ağrı Valiliği'ni ziyaret etti. Başbakan Yıldırım, 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi kapsamında partisince düzenlenecek miting için Ağrı'ya gitti.

BEDELLİ ASKERLİK TARİHİ AÇIKLANDI!

Başbakanlık otobüsü ile Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı'ndan şehir merkezine hareket eden Yıldırım, yol boyunca kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşları selamladı. Daha sonra Ağrı Valiliği'ne giden Başbakan Yıldırım, burada Vali Süleyman Elban ve il protokolü tarafından karşılandı, tören mangasını selamladı. Yıldırım, basına kapalı gerçekleştirilen ziyarette Vali Elban'dan kentteki yatırım ve projelere ilişin brifing aldı.
Yıldırım yaptığı açıklamada 24 Haziran seçimleri sonrası ilk işin bedelli askerlik olduğunu açıkladı.
Yıldırım, "Büyük bir beklenti var, yeni hükümetin öncelikli konusu" dedi.

1 yorum:


EmoticonEmoticon