Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına 10 Bin Atama - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cuma, Haziran 29, 2018

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına 10 Bin Atama

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı (GTHB) 10 bin atama yapılması merakla ilanın yayımlanacağı tarihe odaklandı. Fakat ne Bakan Fakıbaba'dan ne de Maliye'den ses yok! 2016 KPSS puanları yanmadan atama yapılması şart!


Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı (GTHB) için atama bekleyen 100 binlerce KPSS adayı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba'dan ve Maliye Bakanlığında gelecek habere odaklandı. Seçim'in tamamlanmasının ardından yeni sistemde Bakanlıkların durumu ne olacağına dair henüz netlik yokken ve 2016 KPSS puanları için süre daralırken atama yapılması isteniyor.
Tarım Bakanlığı, 25 Haziran, 27 Haziran, 28 ve 29 Haziran olmak üzere 4 farklı yeni ilan yayımlandı. 4 alım için sadece 10 sözleşmeli personel alımı yapılıyor. 100 Binlerce KPSS adayı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı için atama takviminin netleşmesini beklerken Bakanlık acil ihtiyaç olan personelleri haftada üçer beşer mi tamamlayacak?
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Fakıbaba gerek Bakanlar Kurulunda konuyu gündeme getirdiğini, gerekse Maliye Bakanlığı ile gerekli yazışmaların yapıldığını belirtmiş olsa da ve Bakanlığın acil olarak ihtiyacı olan personeli alması gerekliliğini vurgulasa da henüz atama takvimine dair bir detay maalesef verilemedi.
Tarım Bakanlığında adaylar 2016 KPSS puanının süresinin dolacak olmasından dolayı endişeleri bir kat daha arttı. Süre daralıyor ve 2018 KPSS için takvim işliyor. Umarız Bakanlık adayların haklı sesini duyar ve 1ylardır duyurulan fakat ilan edilmeyen alımların önünü açar!

Tarım Bakanlığı 29 Haziran 2018 tarihli 3 personel alımı ilanı için TIKLAYINIZ.
Tarım Bakanlığı 28 Haziran 2018 tarihli 2 personel alımı ilanı için TIKLAYINIZ.
Tarım Bakanlığı 27 Haziran 2018 tarihli 3 personel alımı ilanı için TIKLAYINIZ.
Tarım Bakanlığı 25 Haziran 2018 tarihli 2 personel alımı ilanı için TIKLAYINIZ.

Personel alımlarından ilk sizin haberiniz olsun isterseniz facebook grubumuza katılabilirsiniz. Katılmak için TIKLAYINIZ

1 yorum:

  1. duyarlılığınızdan dolayı teşekkür ederiz. @gthb ailesi

    YanıtlaSil


EmoticonEmoticon