YKS Sınav Anında Başarınızı Etkileyecek 3 Adım - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cuma, Haziran 29, 2018

YKS Sınav Anında Başarınızı Etkileyecek 3 Adım


Sınav anında başarınızı etkileyecek 3 adım;
1- Sınavın ilk 15 dakikası önemlidir. Genellikle adaylar bu dakikalarda hata ve panik yaparlar. Bu süre ısınma süresi olarak düşünün ve rahatlayın.
2- Turlama tekniği kullanarak zamanı etkin kullanabilirsiniz. Öncelikle kolay soruların çözülmesi, zorlanacağınızı düşündüğünüz, size zaman kaybettirme ihtimali olan soruların daha sonraya bırakılması şeklinde bir yol izleyiniz.
3- Her soru çözümünden sonra kodlamayı yapınız ve kesinlikle sonraya bırakmayınız.
SORULARI NE ZAMAN GÖRECEKSİNİZ?
Adaylar soruların tümünü görebilecek, ÖSYM kamuoyu ile yalnızca soruların yüzde 20’sini paylaşacak. Dün ve bugün gerçekleştirilen Matematik , Sosyal Bilimler ile Yabancı Dil sınavlarının tüm sorularını ve kendi cevap kâğıtlarını öğrenciler ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi’nden kendi şifreleri ve kimlik numaralarıyla bugün saat 21.00’den itibaren görebilecek. Adaylar sınavlarının sorularına ve cevap kâğıtlarına da Haziran’da saat 16.00’dan itibaren ulaşabilecek.
SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
ÖSYM Başkanı, sonuçların açıklanması konusunda bir sürpriz yapmayacaklarını söyleyerek, “Makul bir sürede açıklayacağız” dedi.YKS sonuçları ise Temmuz 2018'de açıklanacak.
ÜNİVERSİTELERE KAYITLAR NE ZAMAN?
Her yıl eylül ayının ilk haftasında olan üniversite kayıtları, bu yıl erken tarihe, ağustos ayına alındı. ÖSYM henüz kayıt takvimi ile ilgili açıklama yapmadı. Ancak üniversitelere sözlü olarak kesin kayıtların Ağustos tarihleri arasında yapılacağı bildirildi.
2018 Üniversite Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?
Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 2 milyona yakın kişinin merakla beklediği üniversite kontenjanlarını açıkladı. Üniversite Tercihleri Temmuz - Ağustos 2018 tarihleri arasında yapılacak.
Öğrenciye akademisyen seçme hakkı
- Tercih kılavuzunda lisans programları ayrıntılı tanıtılacak. 8Üniversitelerde ve ilgili fakülte ve bölümlerdeki akademisyen sayıları verilecek. Hangi bölümde kaç profesör, kaç doçent, kaç öğretim görevlisi olduğu belirtilecek. 8 Üniversitelerin laboratuvar, sosyal tesis, etkinlik imkanları sıralanacak
TIP VE HUKUKTA BAŞARI SIRASI VAR
Eğer tıp ve hukuk fakültelerini tercih edecekseniz bu yıl başarı sırası barajı olduğunu da unutmayın. YÖK’ün geçtiğimiz ocak ayında aldığı karara göre, bu yıldan itibaren öğrenciler ile ilgili puan türünde hukukta ilk 150 bin, tıpta ise ilk 40 bin başarı sırası içerisinde değillerse bu bölümleri tercih edemeyecek.
Comments


EmoticonEmoticon