Bekçi Alımları Evrak Teslimleri Alınmaya Başlanıyor - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Pazartesi, Temmuz 09, 2018

Bekçi Alımları Evrak Teslimleri Alınmaya Başlanıyor

Bekçi alımı alımı başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından ön sağlık ve evrak teslim aşamaları 9 Temmuz itibari ile başlıyor. Peki hangi evraklar isteniyor? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.


Polis Akademisi Daire Başkanlığı tarafından geçtiğimiz gün açıklanan Bekçi alımı sonuçlarında şu ifadeler yer aldı: İnternet üzerinden ön başvuruda bulunan adaylar şahsen başvuru, evrak teslimi ve ön sağlık aşamaları için gidecekleri yeri www.pa.edu.tr üzerinden öğrenebilecekler. Bu aşamada başarılı olan adaylar yazılı sınava katılmaya hak kazanacaklar. Peki başvuruda hangi evraklar isteniyor?
İŞTE BAŞVURUDA İSTENİLEN EVRAKLAR
Çarşı ve Mahalle Bekçiliği alım sınavına katılmak isteyen adaylar sınav başvuru dilekçesi, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası olan bir belge ve fotokopisi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport), diploma veya geçici bitirme belgesinin aslı ve fotokopisi (Yurt dışı mezunları için denklik belgesi), müracaat ettiği ilde en az 1 yıldır ikametgahının olduğuna dair belge, son bir yıl içinde çekilen 4 tane biyometrik fotoğraf, kendisi ve evli ise eşinin engel hallerinin olmadığını ifade eden yazılı beyanları, Şehit veya vazife malulu olan kişilerin ilgili kurumdan onaylanmış şehitlik veya vazife malulu belgesinin örneği, sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu, askerlik terhis belgesinin aslı ve fotokopisi, yaş düzeltmesinde bulunan kişiler için yaş düzeltme belgeleri ve sağlık bilgilendirme formu adaylardan istenecek. Sağlık bilgilendirme formu müracaat yerleri açıklandıktan sonra internette yayımlanacak, adaylar sağlık bilgilendirme formunun yanında varsa ilaç raporu, durum bildirir sağlık raporu, engelli sağlık kurulu raporu, askerlik muafiyet raporu, öğrenci adaylığından veya personel adaylığından sağlık nedeni ile elenmesine neden olan raporu ve sağlık öz geçmişini tanımlayan bütün bilgi belge ve raporları komiteye sunmak zorunda.
Comments


EmoticonEmoticon