İçişleri Bakanlığı 1117 Büro Personeli Alım İlanı Yayımladı! - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cuma, Temmuz 06, 2018

İçişleri Bakanlığı 1117 Büro Personeli Alım İlanı Yayımladı!

İçişleri Bakanlığı yayımlamış olduğu ilana göre bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak amaçlı farklı illerde toplamda bin 117 kişilik boş kadro ile sözleşmeli olarak Büro Personeli alımı yapacağını belirtti. Başvuru şartları ve diğer detaylar şöyledir.

İçişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alım yapacağını belirtti. Yayımlanan ilana göre İçişleri Bakanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak için farklı illerde toplamda 1117 Büro personeli alımı yapacağını açıkladı. Buna göre İçişleri Bakanlığı Taşra Teşkilatı, Valilik, İlçe, Kaymakamlık, İl ve İlçe Nüfus birimlerinde sözleşmeli büro personeli alımı yapacak. Buna göre başvuru yapacak adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranacak ve diğer şartlarıda taşımaları durumunda başvuruları kabul edilecektir. İşte detaylar.
KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?
İçişleri Bakanlığı alımını yapacağı Sözleşmeli Büro Personeli pozisyonları için adaylardan, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki A Bendinde bulunana genel şartları taşımak, Ön Lisans mezunu ve lisans meuznu olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan kamu Personeli Seçme Sınavından Ön Lisans mezunları için KPSSp93, ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartları aranacaktır.
Ayrıca adayların KPSS den aldıkları puan durumu sıralamaya sokulack ve yapılacak sıralama sonucunda kadro sayısının 5 katı kadar aday İçişleri Bakanlığı tarafından yapılacak Giriş Sınavına katılacaklardır. İlgili Giriş sınavı sözlü olarak yapılacaktır.
HANGİ İLLERDE ALIM YAPILACAK?BAŞVURULAR:
Başvuru yapacak adaylar başvurularına 16 Temmuz 2018 tarihi itibari ile başlayabilirler. Buna göre adaylar başvurularını en geç 20 Temmuz 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, İçişleri Bakanlığı www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesinde yer alan “2018 yılı 4/B Sözleşmeli Büro Personeli Lisans Giriş(Sözlü) Sınavı İş Talep Formu”na ya da “2018 yılı 4/B Sözleşmeli Büro Personeli Ön Lisans Giriş(Sözlü) Sınavı İş Talep Formu”na, KPSS (B) Grubu puan türünden kendisine uygun olanı seçerek başvuru tarihleri arasında ilgili sınav duyurusu bölümünde yayımlanacak olan başvuru linki aracılığıyla e-Devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda müracaat edeceklerdir. Müracaatlar elektronik ortamda alınacağından posta yolu ile veya bizzat müracaatlar kabul edilmeyecektir. İlan hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.
Personel alımlarından ilk sizin haberiniz olsun isterseniz facebook grubumuza katılabilirsiniz. Katılmak için TIKLAYINIZ
Comments


EmoticonEmoticon