Jandarma 2018 Uzman Erbaş Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cuma, Temmuz 13, 2018

Jandarma 2018 Uzman Erbaş Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

2018 uzman erbaş alımı ilanı yayımlandı. Jandarma 2018/1 uzman erbaş kılavuzu yayımlandı ve başvurular yayımlandı. Kılavuzda en az ilkokul mezunu uzman çavuş alımı yaş ve genel şartları da açıklandı.Sözleşmeli uzman erbaş başvuru kılavuzu yayımlandı. Daha önce My Memur olarak takipçilerimize duyurduğumuz gibi, 2018/1 Jandarma uzman erbaş alımı kılavuzu Devlet Personel Başkanlığı tarafından duyuruldu. En az ilkokul mezunu toplam 2 bin 375 uzman çavuş alımı için tüm şartlar ve ilan detaylar bu şekilde adaylarla paylaşılmış oldu.Uzman erbaş yaş şartı duyuruda yer aldı. 2018 uzman erbaş alımı için adayların 27 yaşından gün almamış olmaları gerekecek. Ayrıca 20 yaşını doldurmuş olmak da şartlar arasında yer alıyor. Bu ifadelere göre 1 Ocak 1999 ile 1 Ocak 1991 tarihleri arasında doğanların başvuru hakkı bulunuyor.Kontenjanlar toplamda 2.375 olarak açıklandı. Muhabere Elektronik ve Bilgi Sistemleri, lojistik, bot serdümen ve dalış amiri branşlarına farklı kontenjanlar verildi.Lojistik branşına en az ilkokul mezunu adaylar başvuru yapabilecek. Diğer branşlarda ise en az lise mezunu olmak şartı aranıyor. MEB branşına verilen 1997 kontenjan, farklı sayılarda olacak şekilde önlisans ve lise mezunlarına ayrıldı. Kılavuzda yer alan ifadelere göre bu branşta herhangi bir bölüm şartı aranmıyor. Ancak lojistik branşında duvarcı, sıvacı gibi alanlarda belli uzmanlık ve sertifika şartları aranıyor.

Uzman erbaş başvuru süresi 30 Temmuz 2018 tarihinde saat 17:00’de sona erecek. Adaylar bu tarihe kadar Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Personel Temin Sistemi üzerinden, E-devlet şifresiyle başvuru yapabilecek.  Uzman erbaş başvuru kılavuzu ve tüm detaylar için TIKLAYINIZ.

Personel alımlarından ilk sizin haberiniz olsun isterseniz facebook grubumuza katılabilirsiniz. Katılmak için TIKLAYINIZ
Comments


EmoticonEmoticon