PMYO 2 Bin 500 Polis Alımı Yapılacak! - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Çarşamba, Temmuz 04, 2018

PMYO 2 Bin 500 Polis Alımı Yapılacak!

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO için lise mezunu 2 bin 500 polis alımı yapılacak. İlanın yayımlanması bekleniyor.


İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunmakta olan Emniyet Genel Müdürlüğü bilindiği üzere öğrenci ihtiyaçlarını Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden gerçekleştirmektedir. Lise mezunu polis alımları Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO kapsamında yapılmakta olup geçtiğimiz haftalarda Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruda lise mezunu 2 bin 500 polis alımının yapılacağı vurgulanmıştı.
Buna göre lise mezunu polis alımları için öncelikle Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM'nin üniversite sınavı yapması adayların puanlarını ve sıralamalarını açıklaması beklenmektedir. Buna göre geçtiğimiz 30 Haziran tarihinde ilk üniversite sınavı yapıldı ve şimdi tüm gözler Polis Akademisi Başkanlığına çevrildi.
2 BİN 500 POLİS ALINACAK
Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı lise mezunu 2 bin 500 polis alımı gerçekleştirecek. Alımlar Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO kapsamında yapılacak olup ilanın yayımlanması bekleniyor. Peki ilan ne zaman yayımlanacak? Buna göre büyük ihtimal ile ilan üniversite sınavı sonucunun açıklanması, öğrencilerin sıralamalarının belirlenmesinden birkaç gün sonra Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden kamuoyuna duyurulması bekleniyor. İlanın yayımlanması ile ilk haberdar olmak istiyor ve aranacak şartların ne olduğu hakkında bilgi edinmek istiyorsanız www.isbasvurulari.net sitemizi veya facebook grubumuza katılmanız yeterlidir.Facebook grubumuz için Tıklayınız. 2 bin 500 polis alımı ilanı yayımlandığında sizleri konu hakkında bilgilendireceğiz.

Comments


EmoticonEmoticon