Tarım Kredi Kooperatifi Personel Alımı Yapılıyor - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Salı, Temmuz 31, 2018

Tarım Kredi Kooperatifi Personel Alımı Yapılıyor

Tarım Kredi Kooperatifi 70 KPSS puanı ile kamu personeli alımı yapıyor. Peki başvuru koşulları neler? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.
arım Kredi Kooperatifi kurumu yayımladığı ilanda 70 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanı ile alım yapacağını duyurmuştu. 4 farklı bölgeye yapılacak olan alımlar için ilgili üniversite bölümünden mezun olmuş olmak gerekiyor. Başvuru koşullarını sağlayan adaylar kontrolör yardımcısı alımı ilanına en geç 3 Ağustos tarihine kadar başvuruda bulunabilirler. Başvurular Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürlüğüne şahsen yapılabilecek. Peki başvuru şartları neler?
İŞTE DETAYLAR
Kurum Sivas, Erzurum, Malatya, Trabzon ve Şanlıurfa da bulunan birimlerine kontrolör yardımcısı alımı yapacağını açıkladı. Adayların en az 4 yıllık Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Birimler, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi ve Bankacılık gibi lisans programlarından birinden mezun olmaları gerekiyor. Adaylardan 2017 yılı KPSS (A) P 48 puan türünden en az 70 puan almış olma şartı aranıyor. Adayların şu başvuru şartlarını sağlaması gerekiyor: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, askerliğini yapmış veya sınav tarihinde erteletmiş olmak, görevine engel olacak bedensel veya akıl hastalığı bulunmamak, yaşam biçimi bakımından kontörlük mesleğine alınmasına engel durum olmamak (Rehberlik ve Teftiş Kurulu Bakanlığı belirler), medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olmak, sınav tarihi itibari ile 30 yaşından büyük olmamak, kontörlük yardımcılığını sınavına en çok 2 defa katılıyor olmak şartları adaylardan aranan şartlar arasında bulunuyor.
Personel alımlarından ilk sizin haberiniz olsun isterseniz facebook grubumuza katılabilirsiniz. Katılmak için TIKLAYINIZ
Comments


EmoticonEmoticon