Temmuz Ayı Kamu Memur Personel Alımları! KPSS'li KPSS'siz - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Pazar, Temmuz 01, 2018

Temmuz Ayı Kamu Memur Personel Alımları! KPSS'li KPSS'siz

Ülkemizde bulunana bir çok kamu kurumu veya kamu kuruluşu memur personel alımlarına devam etmektedir. Kamuya binlerce memur personel adayı alınacak ve bu haberimizde Temmuz ayı memur personel alımı yapan kamu kurumlarına ulaşacaksınız.Bir çok kamu kurum veya kamu kuruluşu bünyesine Merkezi atama veya açıktan atamam yöntemi ile büünyesinde oluşan eksikliği veya yeni personel adayları için devamlı olarak Memur Personel alım ilanı yayımlamaktadırlar. Bu doğrultuda kamuya temmuz ayı memur personel alımları yapılacak ve Eğitimini tamami tamamlamış ve artık hayata atılmak isteyen ve bir kariyer peşinde koşan adaylar Temmuz ayında iş sahibi olabililecek. Çünkü Temmuz ayında seçimlerin bitmesi ile birlikte bir çok kamu kurumu ve kamu kuruluşu bünyesine memur alımı ve personel alımı yapmaktadırlar.
Adaylardan bu yönde bazı nitelikler aranmakta olup bu nitelikleri taşımaları durumunda başvuruları kabul edilmektedir. İş Başvuruları ekibi olarak sizler için bu kamuya alım ilanlarını derledik ve sizlere sunuyoruz. Sizler bu haberimiz sayesinde tek bir sayfa altında Temmuz ayında memur personel alımı yapan kurumlara ulaşacak ve başvuru yapabileceksiniz.
ADAYLARDAN HANGİ ŞARTLAR ARANACAK?
Memur Personel olma yolunda ilerleyen adayarın öncelikle bazı nitelikleri taşımaları gerekmektedir. Bu sebeple adaylardan genel ve özel ntelikler aranmaktadır. Bu nitelikleri tamamını taşıyan adaylar başvuru süresi içerisinde başvurularını gerçekleştirebilirler.
GENEL ŞARTLAR:
Adaylardan genel olarak, 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Herhangi bir kuruma mecburi hizmet şartı olmamak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek gibi nitelikler aranmaktadır.
ÖZEL ŞARTLAR:
Adaylardan genel şartlara ek olarak pozisyon seviyesine göre veya niteliğine göre özel şartlarda aranıyor. Buna göre adaylardan, Eğitim Şartı, Yaş şartı, KPSS, Yabancı Dil Sınavları gibi nitelikler aranmakta ve adayların puan durumlarına bakılarak yapılan sıralayama göre adaylara Giriş sınavı yapılıyor. Adayların bu Giriş sınavından başarılı olmaları durumunda başvuruları geçerli sayılarak kadroya alınıyorlar. İlgili giriş sınavı yazılı ve sözlü oalrak yapılamkatdır.
Eğitim Şartı: Adaylardın bu pozisyonlara başvuru yapabilmeleri için pozisyonuna göre belirtilen eğitim seviyesinde olmak zorundadırlar. Kamuya alımlar en az lise mezunu olarak yapılamktadır. Ayrıca Ön Lisans mezunu olanların İlgili yüksekokullardan mezun olmuş olmaları ve Üniversite mezunu olanlar ilgili Fakültelerin 4 yıllık eğitim veren kurumlarından mezun olmuş olmaları şarttır.
Yaş Şartı: Herkezinde bildiği gibi kamuya alımlar belirli bir yaş sınırında yapılmaktadır. Askerli ilanlarda bu yaş sınırı 27 dir. Zabıta Memuru veya İnfaz Koruma memurluğu için 30 ve diğer kurumlar pozisyonuna göre bu sınırı 35 ten büyük olmamak şeklinde tutmaktadır.
KPSS'li KPSS'siz Alımlar:
Adaylardan bir çok ilan için KPSS şartı aranıyor. Ancak KPSS li KPSS siz memur alımı yapan kurumlarda mevcuttur. Yani bazı kurumlar düşük KPSS puanı ile veya KPSS şartı olmadan alım yapıyorlar, Genellikle Tübitak, Bazı belediyeler Diyanet İşleri Başkanlığı görevde yükselme ilanın veya Askerli ilanlarda KPSS şartı aranmıyor.
Ancak Memur pozisyonları için adaylardan 2016 veya 2017 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 50 puan ile, 60, 65, 70 veya 80 taban puanı ile alım yapılmaktadır. Buna göre lise mezunlarından KPSSP94, Ön Lisasns Mezunlarından KPSSP93 ve Lisans Mezunlarından KPSSP3 puan türünden puan almış olmaları gereklidir.
NASIL BAŞVURU YAPILIR?
Bu haberimizde sizler için İş Başvuruları ( www.isbasvurulari.net ) ailesi olarak kamuya temmuz ayı için ilanları bir araya tablo şeklinde topladık ve aşağıda sizlere sunacağımız tabloda ilgili ilanlar için başvuru tarihlerine ulaşacaksınız. Adaylar başvurularını mutlaka son başvuru tarihine kadar belirtildiği şekilde yapmaları önerilmektedir.
Personel alımlarından ilk sizin haberiniz olsun isterseniz facebook grubumuza katılabilirsiniz. Katılmak için TIKLAYINIZ
TEMMUZ AYI MEMUR PERSONEL ALIMLARI:

Maliye Bakanlığı 500 Memur Alımı için TIKLAYINIZ. Son Başvuru: 20.07.18
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına 10 Bin Atama için TIKLAYINIZ.

KPSS 2018/1 Lisans Mezunu 782 Memur Alımı için TIKLAYINIZ.

Türkiye İş Bankası Memur, Güvenlik Görevlisi ve Şoför Alımı için TIKLAYINIZ. Son Başvuru: 13.07.18

KPSS 2018/1 ile Önlisans Mezunu 609 Memur Alımı için TIKLAYINIZ.

PTT 5.000 Personel İlanı için TIKLAYINIZ.

İŞKUR 2219 İMD ve Büro Personeli Alımı için TIKLAYINIZ. Son Başvuru: 04.07.18

Milli Savunma Bakanlığı 1487 Personel Alımı için TIKLAYINIZ.

Adli Tıp Kurumu 200 Memur Alımı İlanı için TIKLAYINIZ.

Diyanet İşleri Bakanlığı 70 Memur Alımı için TIKLAYINIZ.

Gelir İdaresi Başkanlığı 400 Memur Alımı için TIKLAYINIZ.

Comments


EmoticonEmoticon