Üniversitelerin Önlisans ve Lisans Yatay Geçiş Kontenjanları Yayımlandı 2018-2019 - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cuma, Temmuz 20, 2018

Üniversitelerin Önlisans ve Lisans Yatay Geçiş Kontenjanları Yayımlandı 2018-2019

YÖK 2018 -2019 yatay geçiş kontenjanları ve takvimini yayımladı. Lisans ve önlisans yatay geçiş kontenjanları ve yatay geçiş takvimi haberimizde yer alıyor.


YÖK yatay geçiş detaylarını yayımladı. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının internet sitesinden açılan sayfada 2018 - 2019 eğitim öğretim yılı güz yarıyılı, üniversitelerin kurumlar arası yatay geçiş kontenjanları ve yatay geçiş takvimi ilan edildi. Tüm üniversitelerin kontenjanları ve başvuru tarihleri bu sayfadan kontrol edilebiliyor. Önlisans ve lisans yatay geçiş, ilgili yönetmelik maddeleri kapsamında yapılıyor. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından üniversitelerden gelen bilgiler ve kontenjanlar doğrultusunda başvuru ve değerlendirme takvimi tüm adayların erişimine açılıyor.YÖK tarafından açılan 2018 - 2019 Öğretim Yılı Güz Yarı Yılı Üniversitelerin Önlisans - Lisans Programları İçin Ayrılan Kurumlar Arası Yatay Geçiş Kontenjanları ile Başvuru ve Değerlendirme Takvimi aşağıdaki bağlantıda yer alıyor.Öğrenciler bu sayfadan “yatay geçiş kontenjan listesi” bağlantısına tıklayıp, istedikleri üniversite ve fakültenin kontenjanlarını görebiliyor. “Yatay geçiş kontenjan takvimi” bağlantısından ise üniversitelerin başvuruları alacağı ve sonuçlarını açıklayacağı tarihler görülebiliyor. YÖK yatay geçiş bilgilendirme sayfası için TIKLAYINIZ.
Comments


EmoticonEmoticon