2018 KPSS Lisans Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Çarşamba, Ağustos 15, 2018

2018 KPSS Lisans Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2018 yılında Memur olabilmek için şansını deneyen binlerce kişinin merakla beklediği KPSS Temmuz ayında yapıldı. Sınava giren memur adayları 2018 KPSS sonuçlarının açıklanacağı tarihi bekliyor. KPSS Lisans sonuçları ne zaman açıklanacak?


her yıl lisans, ön lisans ve orta öğretim mezunu memur adayları için hazırladığı Kamu Personeli Seçme Sınavı yani 2018 KPSS, 22 Temmuz tarihinde yapıldı. Açıktan veya merkezi atamalarda çoğu Kamu Kuruluşunun, adaylarda KPSS’den belirli bir puan almış olması şartını araması KPSS’ye olan talebin her geçen yıl daha da artmasına sebep oluyor. KPSS her yıl ÖSYM tarafından Lisans, Ön lisans ve Orta öğretim mezunları için farklı dönemlerde yine belirlediği sınav takvimi doğrultusunda yapılıyor.
2018 yılının ilk Kamu Personel Sınavı Lisans mezunları için 22 Temmuz tarihinde yapıldı. Sınav stresini fazlası ile yaşayan lisans mezunu binlerce memur adayı, elbette ki KPSS’nin açıklanacağı tarihi merakla bekliyor. 2018 KPSS Lisans sonuçları ne zaman açıklanacak?
Eğer herhangi bir değişiklik olmazsa, ÖSYM’nin önceden açıkladığı sınav takvimine göre ve resmi sitesinde yer alan habere göre KPSS 2018 Lisans sonuçları 31 Ağustos 2018 Cuma günü açıklanacak. Adaylar belirtilen tarihte sınav sonuçlarını öğrenmek için T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin resmi sitesinde yer alan https://sonuc.osym.gov.tr mobil uygulamasını kullanacaklar. Tekrar hatırlatalım, sınav sonuçları basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.
Sonuç sitesine gitmek için Buraya tıklayabilirsiniz.


Comments


EmoticonEmoticon