Bedelli Askerliğe Rekor Sayıda Başvuru Yapıldı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Çarşamba, Ağustos 08, 2018

Bedelli Askerliğe Rekor Sayıda Başvuru Yapıldı

2 günde alınan bedelli askerlik başvuru sayısı açıklandı. Milli Savunma Bakanlığına 2 gün içinde rekor sayıda bedelli askerlik başvurusu geldi.

Bedelli askerlik için başvuru işlemleri başladı. Resmi Gazete’de yayımlanarak kanunlaşan bedelli askerlik düzenlemesi için ilk başvurular gelmeye başladı. Askerlik şubelerine ya da e-devlet üzerinden Milli Savunma Bakanlığına ulaşan taleplere göre rekor sayıda başvuru alınıyor. Bedelli askerlik başvuru sayısı şimdiden 200 bini geçti.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın açıklamasına göre, düzenlemenin yasalaşıp başvuruların başlamasından iki gün sonra başvuru sayısı 200 bini buldu. Daha şimdiden önceki yıllardaki bedelli askerlik başvuru sayısı civarlarına ulaşılması, talebin büyük bir rekora doğru gideceğini gösteriyor. Başvurular 3 ay süreyle devam edecek.
Milli Savunma Bakanlığı bir yandan başvuru alırken, diğer yandan da temel askerlik eğitimi için planlamaları yürütüyor. Çok sayıda başvuru olması nedeniyle Bakanlık, Genelkurmay Başkanlığı, Kuvvet Komutanlıkları ile Jandarma Genel Komutanlığı da yoğun bir çalışma içerisine girdi.
Milli Savuna Bakanı Akar, hedeflerinin gençlerin bedelli askerlik düzenlemesinden sorunsuz ve kısa süre içerisinde faydalanmaları olduğunu ifade etti. Gençlerin ve onların ailelerinin beklenti ve taleplerinin farkında olduklarını, bu yönde çalıştıklarını kaydetti.


Comments


EmoticonEmoticon