Kara Kuvvetleri Komutanlığı Er, Çavuş ve Onbaşı Alımı Yapıyor! - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Çarşamba, Ağustos 08, 2018

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Er, Çavuş ve Onbaşı Alımı Yapıyor!

Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak için Sözleşmeli Er, Uzman Onbaşı ve Çavuş alımı için ilan yayımladı. Yayımlanan ilana göre adaylardan aranan şartlar haberimizdeki gibidir.

Şubat ayında Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanlara göre Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki eksikliği gidermek için farklı adkeri personel alım ilanları ile Sözleşmeli Er, Uzman Çavuş ve Uzman Onbaşı alımı yapılacak.  Buna göre Milli Savunma Bakanlığına bağlı olan Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2018 yılı Sözleşmeli Er, Uzman çavuş ve Onbaşı başvuru kılavuzları hakkında detaylı bilgiler sunacağız sizlere.
BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?
Sözleşmeli er ve uzman Çavuş ve Onbaşı alımları için hem ortak hemde farklı özel nitelikler aranmaktadır. Aşağıda sizlere, Genel şartlar, Eğitim, Yaş, Askerlik gibi nitelikleri sunuyor olacağız.
ADAYLARDAN ARANAN GENEL ŞARTLAR:
Adaylardan ortak olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askeri Okullardan her ne sebeple olursa olsun ayrılmamış olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Askerliğini yapmakta ikenAskerliğe elverişli değildir olarak terhis edilmemiş olmak, Herhangi bir terör örgütü üyesi olmamak, Belirtilen boy ve kilo ölçüm tablosuna uygun olmak, Kamusal haklarından mahrum bırakılmamış olmak ve herhangi bir kamu kurumunda mecburi hizmet koşulu bulunmamak gibi nitelikler aranmaktadır.
ÖZEL ŞARTLAR:
Sözleşmeli er alımları için ve Uzman onbaşı ve uzman çavuş ilanları için adaylardan özel olarak bazı nitelikler aranmaktadır. Bunlar, Eğitim, Yaş gibi niteliklerdir. İşte detaylar:
SÖZLEŞMELİ ER ALIMLARI:
Sözleşmeli Er alım ilanına başvuru yapacak adayların yukarıdaki niteliklerle beraber, En az İlköğretim veya yurtdışı denkliği olan okullardan mezun olmuş olmak, Askerlik hizmetini Erbaş ve ero larak tamamlamış olan adaylar için Ocak ayının ilk günü itibari ile 25 yaşını doldurmamış olmak, Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olan adaylar için 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak, TSK da daha önce Subay, Astsubay, Uzman Jandarma veya Uzman erbaş , sözleşmeli er ve erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak gibi nitelikler aranır.
UZMAN ONBAŞI VE ÇAVUŞ ALIMLARI:
Uzman erbaşlık için aşağıdaki başvuru koşullarını sağlayan adaylar; Uzman Onbaşı olarak sadece Piyade Sınıfı Komando Branşına, Uzman Çavuş olarak ise Kara Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyaçları doğrultusunda uygun göreceği kılavuzda belirtilen sınıf ve branşlarda sınıflandırmaları K.K.K.lığınca yapılacaktır.
Buna göre adaylardan özel olarak, Uzman Onbaşı için en az İlköğretim mezunu omak, uzman Çavuş için en az lise mezunu olmak veya yurtdışında eğitim verne denkliği bulunana okullardan mezun olmuş olmak, Askerlik hizmetini Erbaş veya er olarak yapmış veya başvuru yaptığı esnada yapıyor olmak, Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için Başvuru tarihinin ilk günü itibari ile terhisinin üzerinden 5 yıldan fazla süre geçmemiş olmak ( 22 Şubat 2013 tarihinden sonra terhis olanlar için ), Askerlik hizmetini yapan adaylar için Nitelik belgesi almış olmak, Birlik komutanlığında düzenlenen nitelik belgesinde Uzman Erbaş olur kararı bulunmak ve 80 üzeri puan almış olmak, Başvuru yapılacğı yyılında Ocak ayı itibari ile 27 yaşını bitirmemiş olmak, TSK da daha önce subay, Astsubay, Uzman Jandarma veya Uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak, gibi nitelikler aranmaktadır.
BAŞVURULAR:
Başvuru yapacak adaylar başvurularını http://www.msb.gov.tr internet adresinden çevrimiçi (online) olarak yapacaktır. Başvurular en geç 31 Aralık 2018 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Daha detaylı bilgi almak isteyen ve başvuru kılavuzlarına ulaşmak isteyen adaylar aşağıdaki paylaşacağımız bağlantıları kullanarak başvuru kılavuzlarına ulaşabilirler.

 SÖZLEŞMELİ ER BAŞVURU KILAVUZU

UZMAN ÇAVUŞ BAŞVURU KILAVUZU

UZMAN ONBAŞI BAŞVURU KILAVUZUComments


EmoticonEmoticon