Lise KPSS Başvuru Tarihi Uzatıldı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Çarşamba, Ağustos 01, 2018

Lise KPSS Başvuru Tarihi Uzatıldı

lise mezunu memur adaylarının katılacağı 2018 Lise KPSS için başvurular Temmuz ayında alınmıştı. Başvuru tarihini kaçıranlar için geç başvuru ekranı açıldı? Peki başvurular nasıl yapılacak? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.
emmuz ayı içerisinde başvuru yapamayan veya başvuru tarihini kaçıran adaylar için geç başvuru ekranı açıldı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Temmuz ayı içerisinde milyonlarca adayın başvurusunun alındığı başvuru yapamayan veya başvuru tarihini kaçıranlar için geç başvuru ekranın açıldığı açıklandı. Peki geç başvurular nasıl ve nereden yapılacak?
İŞTE DETAYLAR
Geç başvuru ekranı 1 Ağustos tarihinde sadece bir günlüğüne açık olacak. Geç başvuruda bulunmak için memur adayları öncelikle Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden ön başvuruda bulunacak. Ön başvurudan sonra adaylar 90 lira olarak belirlenen başvuru ücretini internet üzerinden yatıracak. KPSS orta öğretim başvurusunda bulunmak isteyen memur adayları Aday İşlemleri Sistemine girerek T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapacak. Sisteme giriş yapıldıktan sonra başvurularım kısmından KPSS orta öğretim başvurusunu yapacak. Ön başvurusunu bu şekilde tamamlayan adaylar başvuru ücretlerini de yine internet üzerinden ÖSYM'nin sitesinden yatırmaları gerekiyor. Ödemeyi yapan adayların başvuruları tamamlanmış oluyor. Başvurular en geç 1 Ağustos 23:59'a kadar yapılabilecek. Başvuru ücretini ödemek isteyen adayların https://odeme.osym.gov.tr/ adresine girerek, kredi kartlı ödeme ile 90 TL olan başvuru ücretini ödemesi gerekiyor.Ödeme ekranına gitmek için Tıklayınız.

Personel alımlarından ilk sizin haberiniz olsun isterseniz facebook grubumuza katılabilirsiniz. Katılmak için TIKLAYINIZ
Comments


EmoticonEmoticon