Mebden LGS Hakkında Açıklama - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Çarşamba, Ağustos 01, 2018

Mebden LGS Hakkında Açıklama

MEB LGS ile ilgili açıklama yaparak akıllardaki soru işaretlerini giderdi. Peki Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı açıklamalar neler oldu? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.


Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamanın satır başlıkları şu şekilde oldu: Milli Eğitim Bakanlığı Liselere Geçis Sınavı (LGS) tercihleri ile ilgili açıklamalarda bulunarak akıllardaki soru işaretlerini giderdi. Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada hiç bir öğrenciyi üzmeyecekleri, Anadolu Lisesini isteyen öğrencinin mutlaka Anadolu Lisesine yerleşeceğini, kontenjanların arttırılacağını ve gerekirse ikili eğitime geçileceği açıklandı. Peki Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamanın detaylarında neler yer aldı?
İŞTE DETAYLAR
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Liselere Geçiş Sınavı (LGS) tercihleri hakkında yapılan açıklamanın detaylarında ise şu ifadelere yer verildi: Liselere Geçiş Sınavında on binlerce öğrencinin herhangi bir okula yerleşememiş olması tepkilere neden olmuştu. Milli Eğitim Bakanlığı Yetkilisi önümüzdeki dönemde öğrencilerin 4 tercih hakkının daha olduğunu ifade etti ve tercihlerin çok dikkatli ve doğru yapılmasının gerektiğini, rehber öğretmenlerinden destek alınmasının gerektiğini, 4 tercih dönemi boyunca öğrencinin istediği lise türüne yerleşememesi durumunda Anadolu Lisesi isteyen öğrencinin istediği lise türüne yerleşememesi durumunda Anadolu Liselerinin kontenjanının arttırılacağı, gerekirse ikili eğitimin yapılacağını söyledi. Hiç bir öğrenciyi üzmeyeceklerini, öğrencilerin mutlaka istedikleri okullara yerleştirileceklerini açıkladı.
Comments


EmoticonEmoticon