ÖABT Soruları ve Cevapları Yayımlandı – 2018 ÖABT - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Çarşamba, Ağustos 08, 2018

ÖABT Soruları ve Cevapları Yayımlandı – 2018 ÖABT

ÖABT soruları açıklandı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre 2018 ÖABT soruları ve cevapları yayımlandı. ÖABT cevap anahtarı ve sorular aday işlemleri sistemi girişi ile görülecek.

2018 yılı KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi temel soru kitapçıkları erişime açıldı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından internet ortamından yayımlanan duyuruda, 2018 ÖABT soruları ile cevap anahtarlarının yayımlandığı belirtildi. Bu kapsamda adaylar temel soru kitapçıkları ile cevap anahtarlarına kendi şifreleri ile erişebilecek.
ÖSYM’nin daha önce aldığı karar uyarınca soruların ve cevapların tümü kamuoyu ile paylaşılmıyor. Soru kitapçığının tamamına sadece sınava giren adaylar erişebiliyor. Bu kapsamda 2018 ÖABT’ye giren öğretmenler tüm bilgileri 10 gün boyunca görebilecek. ÖSYM ayrıca ÖABT sorularının yüzde 10’unun görme engelli adaylara sorulmadığını ifade etti.
Sınav soruları ve ÖABT cevapları, ÖSYM aday işlemleri sistemi üzerinden giriş yapılarak öğrenilecek. Adayların kimlik numaraları ve şifreleriyle giriş yaptıktan sonra sol kısımda sınavlarım bölümünden 2018 ÖABT’yi seçmeleri gerekecek.Comments


EmoticonEmoticon