PMYO Lise Mezunu 2500 Polis Memuru Alımı İçin Başvurular Başladı! - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Pazartesi, Ağustos 13, 2018

PMYO Lise Mezunu 2500 Polis Memuru Alımı İçin Başvurular Başladı!

Geçtiğimiz gün yayımlanan ilana göre Emniyet Genel Müdürlüğü PMYO kapsamında 2500 polis memuru alımı yapacak. Başvuru ekranı açıldı ve adaylar başvurularını gerçekleştirebilirler. Başvuru şartları ve başvuru ekranı haberimizde yer almaktadır.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilana göre Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığına bağlı olan Polis Meslek Yüksekokullarına 2018 ve 2019 eğitim öğretim yılı için 2500 polis memuru adayı alınacak. 2500 Kişilik kadronun 2 bin 250 si erkek adaylara ve geri kalan 250 si bayan adaylara verildi. Buna göre Sınavları başarılı olarak geçen ve eğitiminide başarılı olarak tamamlayan adaylar Polis Memuru olarak atanacaklardır.
Söz konusu olan duyuru 11 Ağustos 2018 tarihinde Polis Akademisi Başkanlığı tarafından duyuruldu ve adaylar için başvurular başladı ve adaylar başvurularını yapabilmeleri için belirtilen başvuru şartlarını taşımak zorundadırlar.
ADAYLARDAN ARANAN ŞARTLAR NELERDİR?
Polis Akademisi Başkanlığı adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak, ÖSYM tarafından yapılan YKS TYT puan türünden en az 260 puan almış olmak, 18 yaşını tamamlamlamış ve 26 yaşından büyük olmamak, Sağlık açısından Sğalık yönetmeliği tarafından belirtilen şartları taşımak, Herhangi bir sıç hükümlülüğü bulunmamak, Bayanlar için 162 cm ve erkekler için 167 cm boyundan kısa boylu olmamak ve beden ve kitle endeki 18 ile 27 arasında olmak, Alkol uyuşturucu ve uyarı maddelerden tedavi görmemiş ve görmüyor olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Silah taşımasına ve silahlı görev yapmasına engel bir durum olmamakve herhangi bir siyasi parti üyesi olmamak gibi nitelikler aranacaktır.
BAŞVURULAR BAŞLIYOR!
Söz konusu ilan 11 Ağustos 2018 tarihinde yayımlanmış olup başvurular 13 Ağustos 2018 tarihi itibari ile saat 09:00 itibari ile başladı ve en geç 26 Ağustos 2018 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Buna göre başvurular Polis akademisi başkanlığı resmi internet sitesi olan www.pa.edu.tr adresinden yapılacaktır. Başvurular adayların e-devlet kapısı hesabı ve şifresi ile yapılacak olup adayların başvuru yapabilmeleri için Sınav ücreti olan 100 TL lik ücreti 13 Ağustos 2018 günü saat 09:00’dan 26 Ağustos 2018 günü saat 17:00’a kadar Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “2018 Yılı PMYO Giriş Sınavı” isimli hesabına yatırılacaktır.
 Ayrıca başvuru kılavuzu, özel şartlar ve diğer konular hakkında bilgi almak için 2500 Polis Alımı! Başvuru Şartları! Özel Şartlar! Sınav Ücreti ve Başvuru Kılavuzu! Adlı haberimizi inceleyebilirsiniz.

Personel alımlarından ilk sizin haberiniz olsun isterseniz facebook grubumuza katılabilirsiniz. Katılmak için TIKLAYINIZ
Comments


EmoticonEmoticon