PTT 5 Bin Personel Alımı Sınavı Nasıl Gerçekleştirilecek - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Perşembe, Ağustos 02, 2018

PTT 5 Bin Personel Alımı Sınavı Nasıl Gerçekleştirilecek

12 Ağustos 2018 tarihinde GAZİSEM tarafından yapılacak olan PTT 5000 personel alım sınavına dair tüm detaylar ve sınav konularının ayrıntılarını sitemizden inceleyebilirsiniz.

PTT 2018/1 kapsamında 5 bin personel alımı için yazılı sınav 12 Ağustos 2018 tarihinde saat 10.00’da Gazi Üniversitesi GAZİSEM Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından gerçekleştirilecek. Yazılı sınav konularına dair detaylar şu şekildedir.

Sınav Yapılacak İller! 

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya, Samsun, Van, Gaziantep, Diyarbakır, Trabzon, Eskişehir, Kocaeli, Kayseri, Konya, Malatya, Erzurum olmak üzere 17 farklı il merkezinde yapılacak.
PTT Uzman Yardımcısı (Mütercim-Tercümanlık), Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Bankacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Pazarlama), Gişe ve Büro Görevlisi (Lojistik), Gişe ve Büro Görevlisi (Firma elemanı) yazılı sınavlarında, genel yetenek ve genel kültür konularından 100 soru sorulacaktır.
Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı (Mütercim-Tercümanlık hariç), Tekniker, Postacı, Postacı (Firma elemanı) yazılı sınavlarında genel yetenek ve genel kültür konularından 40, mesleki alandan 60 soru sorulacaktır.

Genel Yetenek ve Genel Kültür Soruları! Yazılı sınavlarda aşağıdaki bağlantıda yer alan tabloda belirtilen genel yetenek ve genel kültür ile mesleki alan konu başlıkları arasından soru sorulacaktır.
Değerlendirme, doğru cevap sayısı üzerinden yapılacak, yanlış cevaplar dikkate alınmayacaktır. Hatalı soru veya sorular çıkması halinde, ilgili soru veya sorular iptal edilerek, iptal edilen soruların puanları diğer sorulara eşit olarak dağıtılacaktır.
Yazılı veya Sözlü sınav yapılacak branşlar! Gişe ve Büro Görevlisi ile Postacı pozisyonları için yazılı; Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı ile Tekniker pozisyonları için yazılı ve sözlü sınav yapılacaktır. 4 bin 248 kadro için yazılı sınav uygulanırken diğer 752 kadro için sözlü sınav da yer alacak. Sınav giriş belgeleri için TIKLAYINIZ.

Personel alımlarından ilk sizin haberiniz olsun isterseniz facebook grubumuza katılabilirsiniz. Katılmak için TIKLAYINIZ


Comments


EmoticonEmoticon