10 Bin Bekçi Alım İlanı Yayınlanacak! Yaş, Eğitim ve Diğer Şartlar Değişecek Mi? - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Pazar, Kasım 04, 2018

10 Bin Bekçi Alım İlanı Yayınlanacak! Yaş, Eğitim ve Diğer Şartlar Değişecek Mi?

10 bin bekçi alımı için kısa süre içerisinde alım ilanının yayımlanması bekleniyor. Türkiye geneli çok sayıda şehir için yapılması planlanan Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımları için ise adayların başvuru koşullarında esnetme talepleri bulunuyor. Adayların taleplerini ve alımların ne zaman olacağına dair detayları değerlendiriyoruz.

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü'nde görevlendirmek üzere geçtiğimiz yıllarda Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımları gerçekleştirdi.

Bakanlık tarafından gerçekleştirilen alımlara binlerce aday başvuruda bulundu Türkiye geneli çok sayıda bekçi alımı yapıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yapmış olduğu bir açıklama ile 10 bin Bekçi alımı daha yapılacağını ilan etmişti.

Peki EGM bünyesine alım yapılması beklenen 10 bin bekçi alımı başvuru koşullarında hangi şartlar esnetilmeli? Adayların taleplerini dile getiriyoruz.

BEKÇİ ALIMI BAŞVURU KOŞULLARI

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği alımları için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yapmış olduğu konuşmasında o dönemlerde başvuruları devam eden alımların yanında 10 bin Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımları olacağını duyurmuştu. 2018 yılı sona ermeden yayımlanması beklenen Bekçi alım ilanının yine çok sayıda şehirde olması bekleniyor.

7 bin Bekçi alım ilanında alımların 73 şehirde olmasının ardından 10 bin bekçi alım ilanında bu sayının artması da muhtemel gözüküyor.
bekçi alımı

ADAYLARIN KOŞULLARA DAİR TALEPLERİ

isbasvurulari.net olarak Bekçi alımlarına dair yapmış olduğumuz haberlerin tamamında çok sayıda aday yaş şartı konusunda mağdur olduklarını ifade etmişlerdi. Adayların 31 olan yaş şartının en az 35 olması yönünde yoğun istekleri olmasına rağmen çok sayıda aday yaş şartı konusunda daha esnek olunması gerektiğini ifade etmişti.

Adayların bir diğer talebi ise Bekçi alımı olmayan şehirler içinde ilan yayımlanması yönünde. Alımların tüm şehirlerde olması gerektiğini ifade eden adaylardan bazıları ise büyük kentlere yapılacak alımların kontenjanlarının artırılmasını istiyorlar.

Bu koşulların dışında adayların eğitim şartı yönünde de talepleri bulunuyor. Bazı adaylar yönetmelikte en az ilkokul mezunu olma şartını hatırlatarak bu şartın lise olarak değiştirilmemesi gerektiğini söylüyorlar.

ŞARTLAR NASIL OLMALI?

Adayların talepleri sonrasında Bekçi alımlarında uygulanan yaş şartı 30'dan 31'e yükseltilmişti. Bu kapsamda isbasvurulari.net olarak bizlerde adayların Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımlarında şartların nasıl olması gerektiği konusunda taleplerini alıyoruz.

Bekçi alımlarında hangi şartlar değiştirilmeli ve alımlar hangi şehirlerden olmalı? Kontenjanlar nasıl belirlenmeli? Adayların talepleri neler? Tüm bu sorulara haberimizin altında yapacağınız yorumlar ile yanıt verebilir ve taleplerinizi dile getirebilirsiniz.
Comments


EmoticonEmoticon