2018 Yılı Sona Ermeden 10 Bin Polis Alımı Daha Yapılacak - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cumartesi, Kasım 17, 2018

2018 Yılı Sona Ermeden 10 Bin Polis Alımı Daha Yapılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamalarına göre Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 2018 yılı sona ermeden 10 bin polis alımı daha yapılacak. Konu hakkındaki tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde Polis Akademisi Başkanlığı tarafından polis alımları devam ediyor.

Bu konu hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu çeşitli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu'nun açıklamalarının detaylarını isbasvurulari.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz.

KADIN PÖH ALIMI DA YAPILACAK

Konu ile ilgili olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında 2018 yılı içinda 10 bin polis alımının daha yapılacağını ifade etti. Bunun yanı sıra Bakan Soylu açıklamalarında 2019 yılında da toplam 35 bin polis alımı yapılacağını ifade etti.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu daha önce yaptığı açıklamalarında da PÖH alımları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bakan Soylu açıklamalarında yeni alımlarda kadın PÖH alımı yapılacağını da ifade etmişti.
polis alımı

10 BİN POLİS ALIMI YAPILACAK

Bakan Soylu'nun açıklamalarına göre Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yıl bitmeden 10 bin polis alımı yapılması beklenmektedir. Peki alımlar hangi branşta olmalıdır? Taleplerinizi sayfanın alt kısmındaki yorum bölümünden belirtebilirsiniz.

2018 POLİS MAAŞLARI NE KADAR?

2018 Temmuz enflasyon farkı öncesi yeni mezun polis memuru maaşı 4.457 TL civarındayken 2018 enflasyon farkı sonrası 4.800 civarına yükselmiştir.

Bunun yanı sıra yeni başlayan bir komiser yardımcısı maaşı ise 5.000 civarında yer olmaktadır. Tabi ki bu rakamlar yukarıda saymış olduğumuz çeşitli koşullara göre değişmektedir.
Comments


EmoticonEmoticon