Adalet Bakanı Açıkladı: 7 Bin 467 Personel Alınacak! - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Çarşamba, Kasım 21, 2018

Adalet Bakanı Açıkladı: 7 Bin 467 Personel Alınacak!

Plan ve Bütçe Komisyonunda, Adalet Bakanlığının 2019 yılı bütçesinin görüşmeleri yapıldı. Yapılan görüşme kapsamında Adalet Bakanı Abdulhamit Gül Adalet Bakanlığı personel alımları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Gül, personel alımı bekleyen adaylara müjdeyi verdi. Bakan Gül'ün açıklamalarına ilişkin tüm detaylar haberimizde.

Plan ve Bütçe Komisyonunda, Adalet Bakanlığının 2019 yılı bütçesinin görüşmeleri yapıldı. Komisyon, AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında toplanırken Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, bakanlığının bütçesini sunmasıyla devam etti.

Adalet Bakanı Gül, son yıllarda gerçekleştirilen reformlarla uluslararası standartlara ve insan hakları alanındaki gelişmelere uygun, toplumsal ihtiyaçlara cevap verebilen bireyselleştirilmiş bir ceza infaz sistemi oluşturulduğunu anlattı.

Gül, 16 Kasım 2018 tarihi itibarıyla 385 ceza infaz kurumunda toplam 260 bin 144 kişi bulunduğunu, bunların 202 bin 434'ünün hükümlü, 57 bin 710'unun tutuklu olduğunu bildirdi.
Adalet Bakanlığı

7 BİN 467 PERSONEL ALINACAK

Ceza infaz sisteminde, 2002'de 25 bin 407 olan personel sayısının bu yıl 60 bin 46'ya çıktığını belirten Gül, değişik unvanlarda 7 bin 467 personel istihdamı için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Ceza infaz kurumlarının şeffaflığı üzerinde hassasiyet gösterdiklerini vurgulayan Gül, ceza infaz kurumlarının bu kapsamda TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, Kamu Denetçiliği Kurumu, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu, izleme kurulları, cezaevi savcıları, infaz hakimlikleri ve Adalet Bakanlığı müfettişlerince her zaman habersiz olarak denetlenebildiğine dikkati çekti. Gül, Avrupa İşkenceyi Önleme Komitesi ve Birleşmiş Milletler İşkenceyle Mücadele Komisyonu tarafından da denetimler yapılabildiğini anımsattı.
Comments


EmoticonEmoticon