Adalet Bakanlığı (CTE) 10 Bin Personel Alımı Yapacak - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Perşembe, Kasım 15, 2018

Adalet Bakanlığı (CTE) 10 Bin Personel Alımı Yapacak

Adalet Bakanlığı'na bağlı olarak faaliyetlerini gösteren Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Şaban Yılmaz, personel alımları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Yılmaz, 10 bin yeni personel alımı yapılacağını ifade etti. Tüm Detaylar haberimizde...

Türkiye Büyük Millet Meclisi İnsan Hakları İnceleme Komisyonunda Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Şaban Yılmaz çeşitli açıklamalarda bulundu. Yılmaz açıklamalarında personel alımı bekleyen adaylara müjde verdi.

7500 PERSONEL ALIMI SÜRECİ DEVAM EDİYOR

Şaban Yılmaz yaptığı açıklamalarında CTE bünyesinde topla 61 bin personelin bulunduğunu ifade ederek 7 bin 500 personel alımı hakkında sürecin devam ettiğini vurguladı.

Toplam çalışan sayılarının 68 - 69 bin civarında olacağını ifade eden Şaban Yılmaz açıklamalarının devamında alınacak olan personellerin bir kısmının yönetici, uzman, destek personeli gibi birimlerden oluşacağını vurguladı.

10 BİN PERSONEL ALIMI YAPILACAK

Şaban Yılmaz açıklamalarında uzman personelin psikolog, sosyolog, sosyal çalışmacı gibi, öğretmen gibi unvanlardan oluştuğunu belirti ve 2019 yılı içerisinde de 10 bine yakın yeni bir personel alımı yapmayı planladıklarını ifade etti.

Açıklamalarında personel politikası durumu hakkında da değerlendirmelerde bulunana CTE Genel Müdür Şaban Yılmaz "İlk istihdam tabii, bu yeni açılacak kurumlarımızın ihtiyacı oluyor, başka kurumlar a geçenler oluyor, istifa edenler oluyor, onun yerine yeni personel alımı devam ediyor. Tabii, bu kadar personel olunca bunun bir de tayini, terfisi oluyor. Tayinler bizde NAS denen sistem üzerinden, otomatik sistem üzerinden oluyor." dedi.
Comments


EmoticonEmoticon