Adalet Bakanlığı CTE 10 Bin Personel Alımı Kadro Dağılımı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Pazar, Kasım 18, 2018

Adalet Bakanlığı CTE 10 Bin Personel Alımı Kadro Dağılımı

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Şaban Yılmaz yaptığı açıklamalarında 10 bin personel alımı yapılacağını ifade etmişti. Kamu personeli alımına ilişkin öngörülen kadro dağılımını okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Şaban Yılmaz Türkiye Büyük Millet Meclisi İnsan Hakları İnceleme Komisyonunda çeşitli açıklamalarda bulunmuş ve personel alımı bekleyen adaylara müjdeli haberler vermişti.

Şaban Yılmaz yaptığı açıklamalarında 61 bin personelin bulunduğunu ifade ederek 7 bin 500 personel alımı hakkında sürecin devam ettiğini vurgulayarak toplam çalışan sayılarının 68 - 69 bin civarında olacağını ifade etti.

Tüm bunların yanı sıra Şaban Yılmaz yaptığı açıklamalarının devamında alınacak olan personellerin bir kısmının yönetici, uzman, destek personeli gibi birimlerden oluşacağını belirtti.
cte alımı

KADRO DAĞILIMI NASIL OLACAK?

Peki CTE 10 bin personel alımına ilişkin kadro dağılımı nasıl olacak? Konu hakkında detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Adalet Bakanlığı CTE personel alımında uzman personel, psikolog, sosyolog, sosyal çalışmacı gibi, öğretmen gibi unvanlardan oluşmaktadır. Bunun yanı sıra daha önceki CTE personel alımlarına göre 2019 yılında zabıt katibi, icra katibi, sosyolog, mübaşir, avukat, sosyal çalışmacı, İstatistikçi, psikolog, hizmetli, şoför gibi kadrolarda personel alımı yapılması beklenmektedir.

CTE personel alımına ilişkin gelişmeler meydana geldikçe kadro dağılımı netleştikçe okuyucularımızla paylaşacağız...
Comments


EmoticonEmoticon