Bu Kadrolara Atamalar KPSS'siz Yapılacak - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Perşembe, Kasım 01, 2018

Bu Kadrolara Atamalar KPSS'siz Yapılacak

Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmelikler kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarındaki bazı bölümlere yapılacak olan atamalar KPSS yönetmeliği dışına çıkarıldı. İşte o kadrolar...

Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelikler kapsamında kamu görevine ilk defa atanacaklara ilişkin yönetmelik hükümlerinde önemli düzenlemeler yapıldı.

Bugüne kadar yapılan düzenlemeler kapsamında kamu görevine yeni atanacaklara ilişkin sınav yönetmeliği yani KPSS yönetmeliğinden bazı kadroların atama usul ve esasları çıkarıldı.
Resmi Gazete

KPSS YÖNETMELİĞİ HÜKÜMLERİNDEN ÇIKARILAN KADROLAR

Kamu kurum ve kuruluşları bünyesindeki bazı kadrolara atanma usul ve esaslarına ilişkin detaylar KPSS yönetmeliğinden çıkarıldı. Kariyer uzman yardımcılığının da içinde bulunduğu KPSS yönetmeliğinden çıkarılan 11 unvan ise şöyle:

- Adalet Bakanlığı müfettişliği,

- Milli Savunma Bakanlığı müfettişliği

- Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığı müfettişliği

- İçişleri Bakanlığı mülkiye müfettişliği

- Dışişleri Bakanlığı müfettişliği

- Jandarma Genel Komutanlığı müfettişliği

- Askeri Adalet Teftiş Kurulu müfettişliği

- Kaymakam adaylığı

- Dışişleri Bakanlığı aday meslek memurları, aday konsolosluk ve ihtisas memurları,

- Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar uzman yardımcıları

- İletişim Uzman yardımcıları

Başvurular nasıl yapılacak?

Yukarıda belirtilen pozisyonlara başvuru yapmak isteyen memur adayları, başvurularını nasıl yapacaklar? Puanlama sistemi nasıl olacak? İlgili kadrolara bu süreçten itibaren ilanlarda " KPSS şartı aranır. " ifadesi yer almayacak ve kurum tarafından adaylarda aranan ek nitelikler ilan klavuzunda detaylıca belirtilecek. İlgili niteliklere sahip adaylar başvurularını yapacak ve kurum tarafından uygulanacak olan yazılı sınava tabi tutulacaklar. Yazılı sınavın ardından, sözlü sınavlar gerçekleştirilecek. Kurumun ek sınav istemesi gerekiyorsa bunu uygulayacak ve ardından güvenlik soruşturmaları tamamlanacak ve kişinin kadroya yerleştirmesi yapılacak.
Comments


EmoticonEmoticon