Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT İçin Son Dakika Gelişmesi - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Pazartesi, Kasım 05, 2018

Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT İçin Son Dakika Gelişmesi

Emeklilikte yaşa takılanların heyecanlı bekleyişi sürüyor. EYT ile ilgili son açıklamayı Numan Kurtulmuş yaptı. Prim günleri dolan vatandaşlar erken emekli olabilecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan da geldi. İşte EYT hakkındaki tüm gelişmeler...

Emeklilikte yaşa takılanlar için detaylar geldi. Prim günleri dolmuş fakat yaş şartını yerine getirmedekleri için emekli olamayan vatandaşlar emeklilikte yaşa takılmış oluyorlar. Binlerce vatandaş erken emekli olabilmek için gün sayarken hükümetten konuyla ilgili son dakika gelişmeleri sürüyor. AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş EYT ile ilgili, "O konu kapanmıştır. Çünkü Türkiye'nin bugünkü ekonomik koşullarıyla böyle ağır bir yükün altına girebilecek noktada değil. Bir de tabii çok genç yaşta emeklilik de Türkiye'nin kaldırabileceği bir durum değil." açıklamasını yapmıştı. Devlet Bahçeli ise, " Olgun dönemi beklemek hayırlı olur" dedi. İşte EYT son gelişmeler...

EYT İLE İLGİLİ GELEN SON BİLGİLER 
Milyonlarca prim gününü dolduran vatandaş erken emekliliği bekliyor. Heyecanlı bekleyiş sürerken Numan Kurtulmuş, "EYT konusu kapanmıştır" dedi. Şu an böyle bir yasa çıkmayacağını vurgulamıştı. Öte yandan Devlet Bahçeli'den de EYT ile ilgili bir açıklamada bulundu.
eyt
DEVLET BAHÇELİ'DEN EYT AÇIKLAMASI
"Bu konuyla ilgili arkadaşlarımızın ön hazırlıkları da olmuştur ancak bu konunun bugün yaşanan ekonomik şartlar altında öncelik kazanarak 700 milyar liraya ulaşan, Sayın Cumhurbaşkanının ifade ettiği şekliyle, bir meblağı karşılayabilecek bir durum içerisinde ısrarcı olmamak, olgun dönemi ve şartları beklemek daha hayırlı olur kanaatindeyiz. Bir önerge verilmiştir, o önergeye arkadaşlarımızdan Mecliste bulunanlar oy kullanmışlardır ama Meclis araştırması açılması konusunda önergenin ikinci aşamasında Milliyetçi Hareket Partisi görüşlerini saklı tutmak suretiyle Meclis araştırmasına gerek görmemiştir ve çekimser oy kullanmışlardır.

"CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN EYT HAKKINDA NET KONUŞTU
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuya dair geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada; "Erken emekliliği sosyal güvenlik sistemimizde tasvip etmiyoruz ama siyasette bu yol her zaman için açıktır. Dünyanın hiçbir yerinde 38 yaşında emeklilik diye bir uygulama yoktur." demişti.
Comments


EmoticonEmoticon