En Az 2 Bin Euro Maaşla Almanya'ya 10 Bin İşçi Alımı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Salı, Kasım 27, 2018

En Az 2 Bin Euro Maaşla Almanya'ya 10 Bin İşçi Alımı

Almanya tarafından Türkiye'den 10 bin vasıfsız işçi alımı yapılacağı duyuruldu. Duyuruya göre 10 bin vasıfsız işçi alımı yapılacak. Bu alımlara ilişkin adaylar tarafından genel şartların neler olduğu ve başvuru ekranı araştırılıyordu. Bu haberimizde genel şartları ve başvuru ekranını okuyucularımızla paylaşıyoruz.

10 yıldır Almanya’da 15 farklı hava limanıyla birlikte bağlantılı olarak çalışan, aktif olarak 3 büyük hava limanında yer hizmetleri alanında binlerce kişiye iş imkanı sunan OBM A.Ş. isimli şirket Türkiye'den personel alımı yapacağını duyurdu. İşe alınacak olan 10 bin işçi Almanya'da çalışacak.

İŞÇİ ALIMI HAKKINDA AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak OBM A.Ş Genel Müdürü Osman Taş bir açıklama yaptı. Osman Taş yaptığı açıklamalarında şu ifadelere yer vermişti:

"Türkiye’ye gelme sebeplerimizdeki en büyük neden Türk olmam.

Kendi milletimin Almanya’ya gitmesine yardımcı olmak maksadıyla buraya geldim. Şu anda kaynakçı, hemşire, yer hizmetlerinde vasıfsız eleman ihtiyacımız bulunuyor. Ankara, İstanbul ve Antalya şubelerimizi açtık. Yabancı işçi yasası 1961 yılından beri mevcut. 2010 yılında yeni bir kanuni düzenleme yapıldı, kölelik gibiydi ama yasa yürürlüğe girmedi.
Projeler üzerine konuştuk, araştırmalar yaptık. İki senedir bu konu üzerine konuşuyoruz ve geçen hafta bütün onayları aldık ve şansımıza Almanya da bunun açıklamasını yaptı. Artık 3. Devletlerden vasıflı ve vasıfsız işçi getirebileceğiz"
almanya işçi alımı
Bunun yanı sıra Osman Taş yaptığı açıklamalarının devamında işe alınacak ve Almanya'ya götürülecek olan işçilerin tüm masraflarının şirket tarafından karşılanacağını ifade etti. Osman Taş  bu konu hakkında da “Bütün masrafların tamamını kendimiz karşılıyoruz. Üzerine basarak söylüyorum, para talep etmiyoruz ve kimseye 1 kuruş para kaptırmasınlar. Sözleşme 18 ay. Bu sürede eleman 18 ay boyunca yalnızca bizim yanımızda çalışır. Çalışma vizesini de bu şekilde alıyoruz. O nedenle Almanya kendisini garantiye alıyor ve bu nedenle işsizlik parası hakkı olmuyor. Şu anda Romanya ve Bulgaristan gibi ülkelerden gelip 2 gün çalışıp işsizlik parası alıyorlar. Bu durum kanunen böyle. Eğer başka yerle anlaşırsa, 6 sonra bizden ayrılıp Türkiye’ye gelip aynı kontratını yeniden yapabilir" dedi.

BAŞVURU DETAYLARI

Bu açıklamaların ardından adaylar tarafından başvuruların nereden yapıldığı ve genel şartların neler olduğu araştırılıyor. İşçi alımına ilişkin başvurular "http://www.obm-turkiye.com" web adresi üzerinden yapılacaktır.
Comments


EmoticonEmoticon