KPSS 60 Puan İle Yeni Memur Alımı İlanı Yayımlandı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Salı, Kasım 13, 2018

KPSS 60 Puan İle Yeni Memur Alımı İlanı Yayımlandı

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)'den 60 ve üzeri puan olan adayların başvuruda bulunabileceği yeni bir ilan yayınladı. Yayınlanan ilana en az lise mezunu olanlar başvuruda bulunabilecek. Personel alımı hakkındaki diğer detayları haberimizde paylaşıyoruz.

Yeni memur alımı ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Son yayınlanan ilana göre Çekmeköy belediyesi bünyesindeki personel açığını gidermek için Zabıta memuru alımı yapacağını kamuoyuna duyurdu. Devlet Personel Başkanlığı'nda yayınlanan ilana göre Çekmeköy belediyesi bünyesindeki memur eksikliği için toplamda 15 kişilik boş kadro ile Zabıta memuru alacak. İlana lise mezunu ve üzeri olup, KPSS'den en az 60 puan alan adaylar başvuruda bulunabilecek.
zabıta alımı

ADAYLARDAN ARANAN ŞARTLAR NELERDİR?

Başvuru yapacak adaylardan aranacak başlıca şartlar ise şöyle;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak, 
  • herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, 
  • Görevini yapmasına engel olabilecek sağlık sorunu olmamak, 
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, 
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak
  • Daha önce çalıştığı kamu kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamı olmakYukarıdaki şartlara ek olarak; Lise mezunları için KPSSP94, Ön lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak, Yapılacak sınavın tarihi itibari ile 30 yaşından gün almamış olmak, Erkeklerde 167 cm ve bayanlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak şartları aranmaktadır

BAŞVURULAR:

Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularına 03 Aralık 2018 tarihi itibari ile başlayabilirler. Son başvuru tarihi ise 07 Aralık 2018 mesai saati bitimi. Adayların bu tarihe kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Adaylar başvuru şartlarını taşımaları durumunda başvurularını, Belediye'nin İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne (Çekmeköy Belediyesi Hizmet Binası Merkez Mh. Piri Reis Cd. No:5 Çekmeköy /İstanbul) teslim etmeleri gerekmektedir. İlan hakkında daha detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.
Comments


EmoticonEmoticon