Süleyman Soylu Duyurdu: Bekçi Alımlarında Toplam Sayı 30 Bin Olacak - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Perşembe, Kasım 15, 2018

Süleyman Soylu Duyurdu: Bekçi Alımlarında Toplam Sayı 30 Bin Olacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan yeni bir açıklama geldi ve bekçi alımlarında sayının 30 bin olacağını duyurdu. İşte Bakan Soylu'nun açıklamalarıyla alakalı olarak tüm detayları sitemizde okurlarımızla paylaşıyoruz.

Bekçi alımlarıyla alakalı olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan yeni bir açıklama geldi.

Bakan Soylu bekçi alımlarında sayının 30 bin olacağını duyurdu.

BAKAN SOYLU'DAN BEKÇİ ALIMI AÇIKLAMASI

"Halen 11 bin 624 bekçimiz görev başındadır. 7 bin 21 bekçimizin alım süreçleri devam etmekte, 10 bin kadro ise ihdas edilmiştir. Nihai hedefimiz ise 30 bin rakamına ulaşmaktır.

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığının parmak izi sistemlerini de karşılıklı sorgulamaya açarak 745 olayı aydınlattık." dedi.

ŞARTLAR NELER?

Bekçi olabilmek için başvuran adayların Türk vatandaşı olması, lise ve dengi okul mezunu olması ve başvurdukları illerde en az bir yıl ikamet etmeleri gerekiyor. Ayrıca adaylardan 30 yaşından yukarı olmama, görev yapmaya engel bir hastalığı bulunmama, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmama gibi şartlar aranıyor. Aranan şartları taşıyanlar, öncelikle sözlü sınava tabi tutulacak, sözlü sınavdan geçerli not alan adaylar yazılı sınava girmeye hak kazanacak. Yazılı sınav sonuçlarına göre asil ve yedek aday listesi belirlenecek. Tüm aşamalarda başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşılan adayların işlemleri ise iptal edilecek.
bekçi alımı

BEKÇİ MAAŞLARI NE KADAR?

2018 yılı itibari ile bekçilerin maaşlarına zam yapıldı. 2018 yılında ortalama olarak aylık bekçi maaşları 3 bin lira civarındadır. Tabi bu tutar bekçilerin günlük yaptığı bölgenin nüfus olarak büyüklüğü; ve ilin terör durumuna göre değişiklik göstermektedir Belirtilen aylık tutar başlangıç fiyatı civarındadır
Comments


EmoticonEmoticon