Süleyman Soylu Duyurdu: JÖH, JÖAK ve JOPER Alımı Yapılacak - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Perşembe, Kasım 08, 2018

Süleyman Soylu Duyurdu: JÖH, JÖAK ve JOPER Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu jandarma alımları hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Jandarma alımları hakkında Bakan Süleyman Soylu'nun açıklamalarının detaylarını okuyucularımızla paylaşıyoruz.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Törenine katılarak jandarma alımları hakkında açıklama bekleyen adayların yüzünü güldüren açıklamalarda bulundu.

Konu ile ilgili olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında Jandarma Sahil Güvenlik Akademisi’nde subay, astsubay, lisans ve yüksek lisans öğrencisi olmak üzere toplam 7 bin 381 öğrenci olduğunu belirtti.

Açıklamalarının devamında Jandarma Genel Komutanlığı'nın profesyonelleşme oranının yüzde 62 olduğunu ifade eden Süleyman Soylu 2019 için hedefin yüzde 72 olduğunu belirtti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konu hakkında yaptığı açıklamalarında "2016’da yüzde 56 olan jandarmadaki profesyonelleşme oranımız, bugün itibarıyla yüzde 61'dir. Önümüzdeki yıl hedefimiz yüzde 72, 2020 için öngördüğümüz nihai hedefimiz ise yüzde 81'dir. Sahil Güvenlik Komutanlığımızda ise profesyonelleşme oranımız 2016’da yüzde 71'di, 2017'de bu rakamı yüzde 81'e yükselttik. Bu yıl için de hedef rakamımız olan yüzde 85 seviyelerini yakalamış durumdayız." ifadelerine yer verdi.

2019 YILINDA ALIMLAR ÇOĞALACAK

Bakan Soylu'nun açıklamalarına göre Jandarma Genel Komutanlığı'nın personel sayısında 2019 yılında yüzde 11'lik artış olacak. Daha önceden yaşanan bu artışların yüzde 5 seviyelerinde olduğu göz önünde bulundurulursa 2019 yılında Jandarma Genel Komutanlığı'na çok önemli sayılarda personel alımları olacak.
jöh

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bu açıklamalarının ardından JÖH, JOPER ve JÖAK alımları için adaylar tarafından sitemize geri bildirimler gönderildi. Sitemize gönderilen geri bildirimlerde ilanların bir an önce yayımlanması talep ediliyor. Bunun yanı sıra adaylar yaş şartı gibi genel şartlarda düzenleme yapılmasını talep ediyorlar.

Bu konu hakkında bir gelişme olduğunda adayları sitemiz üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde özel harekat ve özel tim alımlarının yanı sıra hangi branşlarda personel alımı talep ediyorsunuz. Genel şartlar nasıl olmalıdır? Sayfanın alt kısmındaki yorum bölümünden taleplerinizi belirtebilirsiniz.
Comments


EmoticonEmoticon