Yargıtay KPSS 65 Puanla Memur Alım İlanı Yayınladı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cuma, Kasım 16, 2018

Yargıtay KPSS 65 Puanla Memur Alım İlanı Yayınladı

Yargıtay Başkanlığı yeni memur alım ilanı. Yargıtay Başkanlığı 16 Kasım tarihi itibariyle memur alım ilanı yayımladı. 65 KPSS puanı ve en az lise mezunu adayların başvuru yapabileceği memur alım ilanına dair detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Yargıtay Başkanlığı, Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden memur alımı yapacağını duyurdu.

Kurum bünyesinde istihdam edilmek üzere, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre alımı yapılacağı ilan edilen memur alımlarında lise ve lisans mezunu adayların başvuruda bulunabileceği kadrolar bulunuyor. İşte ilana dair bilinmesi gereken ayrıntılar.

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Yargıtay Başkanlığı yayımladığı alım ilanında toplam 38 memur alımı yapacağını açıkladı. Lise mezunu adayların başvuru yapabileceği 36 kadro bulunurken lisans mezunu adaylar için 2 kadro olduğu bildirildi. Lise mezunlarının en az 65 KPSS ile başvuru yapabilecekleri alım ilanına lise mezunları 70 KPSS puanıyla başvuruda bulunabilecekler.

İlana göre alımlar ve detayları şöyle; Lise mezunu adaylar Sözleşmeli Destek Personeli (Hizmetli) ve Sözleşmeli Teknisyen (Sıhhi Tesisat) kadrolarına başvuruda bulunabilecekler. Lisans mezunu adaylar ise Sözleşmeli Mühendis (İnşaat) ve Sözleşmeli Mütercim - Tercüman kadroları için başvuru yapabilecekler.

BAŞVURU ŞARTLARI

DPB'de yayımlanan 38 memur alımı için başvuruda bulunacak adaylar için yayımlanan başvuru koşulları şöyle,
657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlara haiz bulunmak. Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak. Sözleşmeli Destek Personeli(Hizmetli) ve Sözleşmeli Teknisyen pozisyonları için; Başvurunun son günü olan 23/11/2018 tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak. (Doğum tarihi 23/11/1983 ve sonrası olanlar)

Sözleşmeli Mühendis ve Sözleşmeli Mütercim pozisyonu için; Başvurunun son günü olan 23/11/2018 tarihi itibariyle 40 yaşını bitirmemiş olmak. (Doğum tarihi
23/11/1978 ve sonrası olanlar), 2018 yılı KPSS (B grubu) sınavına girmiş olmak ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 65, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak. Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.
yargıtay personel alımı

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Yargıtay Başkanlığı tarafından yayımlanan ve 4 farklı kadroda yapılacak olan personel alımlarına başvurular 19 Kasım tarihinde başlayacak. İlana son başvuru tarihi ise 23 Kasım olarak duyuruldu. 

İlana başvuru yapacak olan adayları başvurularını (https://www.turkiye.gov.tr/yargitay-is-basvurusu) internet adresi üzerinden elektronik ortamda yapacaklar. Kurum yaptığı açıklamasında ayrıca şahsen veya posta yoluyla yapılacak başvurular dikkate alınmayacağını duyurdu. 
Comments


EmoticonEmoticon