Adalet Bakanlığı 15 Bin İKM - Zabıt Katibi - Mübaşir Alacak - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Salı, Aralık 11, 2018

Adalet Bakanlığı 15 Bin İKM - Zabıt Katibi - Mübaşir Alacak

Adalet Bakanlığı bünyesinde 15 bin kamu personeli alımı yapılacak. Buna göre İnfaz Koruma Memuru (İKM), zabıt katibi, mübaşir ve diğer personel grubuna ilişkin kamu personeli alımı yapılacak. Adalet Bakanlığı kamu personeli alımında kadro dağılımı da belli oldu.

Adalet Bakanlığı'nın 15 bin personel alımı için artık ilanın yayımlanması bekleniyor.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından ilan edilen personel alımlarında ise çok sayıda pozisyonda personel alımı yapılması bekleniyor. Lise, önlisans ve lisans mezunu adayların başvuruda bulunabileceği personel alım ilanında yer alan kadro detaylarını, başvuru koşullarını ve adayların taleplerini değerlendiriyoruz.

ADALET BAKANLIĞI 15 BİN PERSONEL ALIMI YAPACAK

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül geçtiğimiz aylarda yapmış olduğu açıklamasında Adalet Bakanlığı bünyesine alım yapılması beklenen ilana dair bilgiler vermişti.

Bakan Gül adli ve idari hakim ve savcı alımı yapılacağını açıklarken bu alımların dışında da 15 bin bakanlık personeli alımı yapacağını duyurmuştu. Peki alımlar hangi kadrolardan olacak. İşte geçtiğimiz alımlarda oluşan kadrolar

771 sözleşmeli zabıt katibi , 527 sözleşmeli mübaşir, 27 sözleşmeli şoför , 99 sözleşmeli teknisyen ve 69 sözleşmeli aşçı olmak üzere toplam 5493 personel alımı yapılacağı duyurulmuştu. Bu kadroların dışında ayrıca merkez teşkilatına 20 diğer teknik hizmet personeli (istatistikçi), 30 destek personeli (şoför), 40 destek personeli (hizmetli) 50 psikolog ve 50 sosyal çalışmacı 6.681 infaz ve koruma memuru, 49 büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), 223 diğer sağlık personeli (sağlık memuru), 185 teknisyen, 266 destek personeli (şoför), 42 destek personeli (aşçı), 21 destek personeli (kaloriferci).
Bin önceki alımda toplam 14 bin 504 personel alımı yapılmıştı. Yapılması beklenen bu alımlarda da kadroların bir önceki kadro dağılımına benzer şekilde olması bekleniyor.
15 bin personel alımı

TALEPLERİNİZİ DİLE GETİRİN

Peki Adalet Bakanlığı 15 bin personel alımı için sizler ne düşünüyorsunuz? Kadro dağılımı nasıl olmalı? Bazı kadrolar için 30 ve 35 olan yaş şartı esnetilmeli mi? Adaylardan talep edilen 70 KPSS puan şartı 60 olarak değiştirilmeli mi? Yoksa KPSS puanı daha az mı olmalı?

İlan yayımlanmadan önce sizlerde haberimizin altına yorumlarını ve görüşlerini aktarabilir ve taleplerinizi dile getirebilirsiniz.

8 yorum:

 1. KPSS puanı 55 olmalı

  YanıtlaSil
 2. Destek personeline kpss istenmemeli ayrıca bu alımlar tüm illerde olmalı

  YanıtlaSil
 3. Lisans, on lisans, lise ayrımı yapılıp kpss puanları taban puanları farklı olmakla birlikte 5000 binlik alımda 2500 Lisans, 1500 on lisans ve 1000 lisans tarzinda olmalı, lisans KPSS zorluğu bakimindan taban 60, ön lisans 65, lise 70 olmalı ki adalet olsun.

  YanıtlaSil
 4. Alimlarda puan siralamasi kalksin

  YanıtlaSil
 5. Puan siralamasi kalksin

  YanıtlaSil


EmoticonEmoticon