Atilla Yeşilada'dan 2019 Yılı Dolar Kuru Tahmini - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cuma, Aralık 21, 2018

Atilla Yeşilada'dan 2019 Yılı Dolar Kuru Tahmini

Ünlü Ekonomist Atilla Yeşilada'dan yeni dolar kuru tahmini geldi. İşte Atilla Yeşilada'nın dolar kurunun seçimlerden önce görebileceği seviye tahmini.

Ünlü Ekonomist Atilla Yeşilada, Youtube kanalında yayınladığı "SON DOLAR TAHMİNİ - FED - Trump ve Türkiye" adlı videosunda ocak ayından itibaren Türk lirasında değer kaybı bekleyen ekonomist, seçimlerden önce dolar kurunun 7 lira olabileceğini söyledi. Atilla Yeşilada daha önce dolar kuru zirvedeyken kurun 5 seviyelerine geri çekileceğini söylemiş o dönem çok tepki almış fakat ünlü ekonomistin bu tahmini gerçekleşmişti.

Atilla Yeşilada dolar kurunun seçimlerden önce 7 liralara kadar çıkmasının gerekçelerini ise Amerikan Merkez Bankası olan FED'in 2019 yılında 2 faiz arttırımı yapacak olması ve AKP'nin oy kaybedecek olmasını gerekçe olarak gösterdi.
atilla yeşilada son dolar tahmini
Atilla Yeşilada Kimdir?
1978 yılında AFS bursuyla ABD’nin Wisconsin Eyaleti’nde başladığı lise eğitimini Avusturya Lisesi’nde tamamlayan Atilla Yeşilada, Eastern Illinois Üniversitesi’nden Ekonomi ve İşletme dalında lisans, Kaliforniya Üniversitesi’nden de Ekonomi alanında yüksek lisans diplomalarına sahip. Aynı zamanda Troy, Rensselaer Polytechnic Institute Üniversitesi’nde Finansal Ekonomi dalında doktora da yapan Yeşilada, eş zamanlı olarak çeşitli Amerikan Üniversiteleri’nde ekonomi ve finans dersleri verdi.

Profesyonel iş hayatına 1990 yılında Global Menkul Değerler A.Ş.’de başlayan Atilla Yeşilada, 2001 yılına kadar EMDAŞ ve Ege Yatırım gibi aracı kurumlarda Araştırmadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 1997 yılında ekip arkadaşları ile beraber Avrupa’nın En İyi Araştırmacıları ödülüne layık görülen Yeşilada, 2001-2011 yılları arasında CNBC-E, Habertürk, Business Channel, Cem TV’de ekonomi ve haber analiz programlarını sundu. Yeşilada, aynı zamanda Referans, Radikal, PARA gibi medya sektöründe önde gelen gazete ve dergilerde de köşe yazıları yazdı.
Comments


EmoticonEmoticon