Cumhurbaşkanı Açıkladı: 111 Bin Kamu Personeli Alımı Yapılacak - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cuma, Aralık 14, 2018

Cumhurbaşkanı Açıkladı: 111 Bin Kamu Personeli Alımı Yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ikinci 100 günlük icraat programı kapsamında 111 bin kamu personeli alımı yapılacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın 13 Aralık 2018 tarihinde ikinci 100 günlük icraat programlarını paylaştı. Bu programlar arasında 111 bin kamu personeli alımı bulunmaktadır. Alımı yapılacak personel dağılımı şöyle. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek alıma 60 Bin Genç, 50 Bin Kadın ve Bin Engelli olmak üzere 111 Bin kamu personeli alımı ikinci 100 günlük pakette yer almaktadır. Cumhurbaşkanı’nın açıkladığı program aynen şöyle; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı (AÇSHB) İŞKUR'a kayıtlı 60 bin genç, 50 bin kadın ve 1.000 engelli vatandaşımızın daha, “Aktif İşgücü Piyasası Programı”ndan yararlandırılması sağlanacaktır demiştir. Kamu Personeli Alımı İŞKUR üzerinden gerçekleşecektir.
111 bin personel alacak

Personel alımlarını takip etmek ve kaçırmamak için sitemizi sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. İŞKUR iş ilanlarının yayınlandığı Facebook grubumuza katılmak için TIKLAYIN.
Comments


EmoticonEmoticon