İçişleri Bakanlığı En Az 4 Bin 600 TL Maaşla Personel Alımı Yapıyor - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Pazartesi, Aralık 17, 2018

İçişleri Bakanlığı En Az 4 Bin 600 TL Maaşla Personel Alımı Yapıyor

İçişleri Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yeni bir duyuru yayımlandı ve en az 4 bin 600 Türk Lirası maaş imkanıyla kamu personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Yayımlanan ilana yönelik olarak detayları paylaşıyoruz. İşte İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanla alakalı olarak tüm detaylar...

Bakanlığımız merkez teşkilatı emrinde boş bulunan 15 adet AB Uzman Yardımcısı  kadrosuna giriş (sözlü) sınavı ile personel alınacaktır.

 Sınav başvuruları 17.12.2018 Pazartesi günü 09:45 de  başlayıp, 21.12.2018 Cuma günü saat 17:30 itibariyle sona erecektir.)

 Başvuru İşlemleri  Sırasında Dikkat Edilecek Hususlar;

Başvuruda bulunacak adayların başvurularını sorunsuz ve eksiksiz bir şekilde tamamlayabilmeleri için aşağıdaki uyarılara azami hassasiyet göstermeleri önemle rica olunur.

Sınava başvuruda bulunacak adayların “turkiye.gov.tr” hesabının bulunması gerekmektedir. Söz konusu hesabın kullanılabilmesi için, adayların e-Devlet şifresi almaları gerekmektedir. Adaylar, e-Devlet şifresini içeren zarfı, PTT Merkez Müdürlüklerinden, şahsen başvuru ile üzerinde T.C. Kimlik numarasının bulunduğu kimliğini ibraz ederek temin edebilirler.

Adayların üniversiteden/ noterden onaylı veya turkiye.gov.tr adresinden temin ettikleri mezuniyet belgelerini pdf ya da jpeg formatında modüle yüklemeleri gerekmektedir. Yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olup, ilanda aranılan öğrenim durumuna ilişkin ilgili fakültelere denkliği olan adayların, öğrenim durumu sekmesinde ilgili kutucuğu işaretleyip denklik belgelerini modüle yüklemeleri gerekmektedir.

Erkek adayların askerlik bilgileri Milli Savunma Bakanlığından otomatik olarak gelmekte olup, bilgilerinde hata olan adayların “Beyan Bölümünde” ilgili kutucuğu işaretleyip güncel bilgilerini manuel olarak girmeleri, askerlik durum belgelerini pdf ya da jpeg formatında modüle yüklemeleri gerekmektedir
İçişleri Bakanlığı personel alımı

Adayların, Bakanlığımız Personel Genel Müdürlüğünün http://personel.icisleri.gov.tr internet adresinin “Personel Kimlik Kartı” linki üzerinden “Personel Kimlik Kartında Kullanılacak Fotoğraf Standartları” bölümünde yer alan özelliklere uygun olarak çektirilmiş fotoğrafını sisteme yüklemeleri zorunludur.
Adayların Avrupa Birliği içerisinde geçerli dillerden en az birinden YDS’den en az (C) düzeyinde puan almaları veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmaları gerekmekte olup, yabancı dil sınavların eşdeğerlikleri ÖSYM’nin http://osym.gov.tr internet adresinin “Duyurular” bölümünde yayınlanan Yabancı Dil Eşdeğerlilikleri tablolarından, ilanda belirtilen sınav başvuru tarihleri itibariyle güncel olanına göre yapılacaktır.

Adayların özgeçmişlerini müracaat aşamasında modüle yüklemeleri gerekmektedir.

İş Talep Formunu elektronik ortamda doldurup, başvurusunu hatasız ve eksiksiz bir şekilde tamamlayan ve bilgilerinin doğruluğundan emin olan adayların  “Bilgilerimi Kaydet” butonuna basmaları gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirmeyen adayların başvuruları sisteme kaydedilmeyecek olup, bu durumda olan adaylar herhangi bir hak talebinde bulunamayacaklardır. Bilgilerinde eksiklik veya hata olduğunu fark eden adaylar güncelleme işlemini en geç 21 Aralık 2018 Cuma günü saat: 17:30’a kadar tamamlayıp, “Bilgilerimi Kaydet” butonuna basmaları gerekmektedir.

Adayların başvurularını tamamlayıp, "Bilgilerimi Kaydet" işlemini yaptıktan sonra; "Yazdır" butonuna basarak "İş Talep Formu”nun çıktısını almaları gerekmektedir. İlanı görüntülemek için tıklayın
Comments


EmoticonEmoticon