Jandarma 25 Bin Personel Alımı Yapacak - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Perşembe, Aralık 13, 2018

Jandarma 25 Bin Personel Alımı Yapacak

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde askeri personel alımı yapılacaktır. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun aktardıklarına göre 2019 yılında 25 bin jandarma alımı yapılacak. Bu bağlamda alımların JÖH, JÖAK, JOPER ve uzman çavuş branşlarında alınması beklenmektedir. Ayrıca alınacak olan askeri personellere en az 3 bin 500 TL maaş verilecektir.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu daha önce yaptığı açıklamalarında her yıl Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde 25 bin jandarma alımı yapılacağı ifade etmişti.  Bu kapsamda alımlar hakkında detayları sizlerle paylaşıyoruz...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında jandarma alımı hakkında "2021'e kadar jandarmamızı profesyonel hale getiriyoruz, 2016'dan bugüne kadar 42 bin 174 uzman jandarma aldık, toplam sayımız 195 bine ulaştı. Her yıl 25 bin jandarma alacağız ve profesyonelliği tamamlayacağız. Sahil güvenlikte de geçen yıl yaklaşık 647 personel alımı yaptık." ifadelerini kullanmıştı.

Jandarma personel alımlarının ne zaman yapılacağı hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir açıklama yapmazken genel şartlar hakkında da bilgi paylaşımı yapılmadı.
jandarma

ALIMLAR HANGİ BRANŞTA YAPILMALIDIR?

Bakan Soylu'nun açıklamalarının ardından adaylar tarafından sitemiz çok sayıda geri bildirim gönderildi. Sitemize gönderilen geri bildirimlerde adaylar jandarma alımları branş dağılımı hakkında taleplerini belirttiler.

Adaylar Jandarma Özel Harekat, Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı, Jandarma Özel Operasyon Timi ve Uzman Çavuş branşlarında yapılmasını talep ediyorlar.

Peki size göre alımlar hangi branşta gerçekleştirilmelidir? Genel şartlar hakkında talepleriniz neler? Sayfanın alt kısmındaki yorum bölümünden taleplerinizi belirtebilirsiniz.

1 yorum:


EmoticonEmoticon