Orman Genel Müdürlüğü 66 Memur Alımı İlanı Yayınlandı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Pazartesi, Aralık 17, 2018

Orman Genel Müdürlüğü 66 Memur Alımı İlanı Yayınlandı

Orman Genel Müdürlüğü OGM 20 orman muhafaza memuru ile 46 mühendis personel alımı yapacak. OGM memur alımı ilanı ve başvuru tarihleri belli oldu. İşte ilana ilişkin tüm detaylar...

Orman Genel Müdürlüğü 2018 yılı 20 orman muhafaza memuru alım ilanı ile 46 orman mühendisi alımı ilanı yayımlandı. Önlisans mezunu 20 orman muhafaza memuru alımı ile, lisans mezunu 46 orman mühendisi alımı için başvurular 28 Ocak 2019 ile 8 Şubat 2019 tarihleri arasında yapılabilecek.Orman Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi açıktan atama yoluyla sözlü ve uygulamalı sınavla 20 adet Orman Muhafaza Memuru alımı yapılacaktır. Ayrıca 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi açıktan atama yoluyla sözlü ve uygulamalı sınavla 46 adet mühendis (orman mühendisi) alımı yapılacaktır.

OGM 20 orman muhafaza memuru alımı başvuru şartları: 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak gerekiyor. Tam Teşekküllü Sağlık Kurum ve Kuruluşlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli) sağlık kurulu raporu almak gerekmektedir. (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2018-KPSSP93) en az 70 puan almış olmak gerekiyor. Yükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans programlarından; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinden mezun olmak şartı aranıyor.
ogm memur alımı
OGM 46 mühendis personel alımı başvuru şartları: 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak gerekiyor. Tam Teşekküllü Sağlık Kurum ve Kuruluşlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli) sağlık kurulu raporu almak gerekiyor. (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2018-KPSSP3) en az 70 puan almış olmak gerekmektedir. Yükseköğrenim kurumlarının lisans programlarından; Orman Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak şartı aranıyor. İlan metni için TIKLAYINIZ.
Comments


EmoticonEmoticon