PTT KPSS Şartsız 55 Bin Kamu Personeli Alımı Yapacak - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Pazartesi, Aralık 10, 2018

PTT KPSS Şartsız 55 Bin Kamu Personeli Alımı Yapacak

PTT tarafından yapılan açıklamada 55 bin personel alımı yapılacağı ifade edilmişti. PTT personel alımında önceki alımlara göre KPSS şartı olmayacak. Bunun yanı sıra PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik yaptığı açıklamalarında alımların Cumhuriyetimizin 100. yılına kadar periyotlar halinde gerçekleştirileceğini ifade etti. Bunun yanı sıra işe alınacak olan PTT personelleri de en az 3 bin 500 TL maaş alacak.

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik bundan önceki yaptığı açıklamalarında 55 bin personel alımı yapılacağını ifade etmişti. PTT'nin 5 bin personel alımı yakın zamanda gerçekleştirilecektir.

GENEL ŞARTLAR

Peki genel şartlar nasıl olacak? Bundan önceki personel alımına ilişkin genel şartları okuyucularımızla paylaşıyoruz. Aşağıdaki şartlara haiz olmayan adayların aşağıdaki şartlara haiz olmaları gerekmektedir.

''Türk vatandaşı olmak. On sekiz yaşını tamamlamış ve otuz beş yaşından gün almamış olmak. Kamu haklarından yasaklı bulunmamak. Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak. Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek. Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak. Atanacağı pozisyon için bu ilanda belirtilen öğrenim şartına haiz olmak."
ptt 55 bin personel alımı

55 BİN PERSONEL ALIMI

Bir önceki PTT personel alımlarının nihayete ermesinin ardından kurumun planlaması kapsamında yeni alımların yayımlanması bekleniyor. PTT personel alımlarının detaylarını okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Kenan Bozgeyik yaptığı açıklamalarında "Hep birlikte önümüzdeki süreç içerisinde 40 bin kişi olan çalışanımızı Cumhuriyetimizin 100. yılında 100 bin kişiye çıkaracağız. Nasıl 40 bin kişilik çalışanımızı 100 bin kişiye çıkarıyorsak ekonomimizi de aynı şekilde büyüteceğiz." ifadelerine yer vermişti.
Comments


EmoticonEmoticon