Sağlık Bakanlığı 19 Bin Personel Alımı Yapacak! Tarih Belli Oldu - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Pazar, Aralık 09, 2018

Sağlık Bakanlığı 19 Bin Personel Alımı Yapacak! Tarih Belli Oldu

Eski Sağlık Bakanı Ahmet Demircan yaptığı açıklamalarında personel alımı bekleyen adaylara müjde vermiş ve 19 bin personel alımı yapılacağını ifade etmişti. 24 Haziran seçimlerinden sonra Sağlık Bakanlığı görevine gelen Fahrettin Koca ise bu konu hakkında bir girişimde bulunmamışken son zamanlarda personel alımı hakkında açıklamalar yapmaya başlamıştı. Ancak binlerce aday tarafından beklenen sağlık işçisi alımına ilişkin yeni bir gelişme meydana geldi ve Sağlık Bakanlığı 19 bin personel alımının ne zaman yapılacağı belli oldu.

Bunan önce eski Sağlık Bakanı Ahmet Demircan Bakanlık bünyesinde 19 bin işçi alımı yapılacağını ifade etmişti. Yüzbinlerce aday tarafından Sağlık Bakanlığı işçi alımı hakkında yeni Bakan Fahrettin Koca'dan da bir girişim beklendi.

Sağlık Profesyonelleri Platformu yönetim kurulu bugün TBMM'ye bir ziyaret gerçekleştirdi. Aras Ali Altıntaş başkanlığında yapılan ziyarette Sağlık atamaları ile ilgili önemli kararlar çıktı. Yayımlanan kararda Sağlık Bakanlığı 'nın 19 bin sağlık işçisi alımı için bilgi de verildi.
Bu platform Sağlık komisyon başkanı Şenel Yediyıldız, Komisyon sözcüsü Sağlık eski Bakanı Ahmet Demircan, Komisyon üyesi Tarim eski Bakanı Ahmet Eşref Fakibaba, Ak parti Komisyon üyesi Abdullah Ağralı, Ak parti Komisyon üyesi Recep Şeker ile görüştü. Platform tarafından bu alımlara ilişkin bir açıklama yapıldı ve şu ifadelere yer verildi:

"Sn Demircan' in bakanlık sürecinde dile getirdiği "19 bin sağlık isçisi yıl sonuna kadar alınacak" sözünü hatırlattık. Bunun mutlaka yapılacağını bütçe ve maliyede sıkıntı nedeni ile uzadığını yakın süreçte tamamlanacağını belirtti."
sağlık bakanlığı personel alımı

Alım Yapılması Beklenen Kadrolar

  • Genel Sağlık Personeli,
  • Hemşire
  • Ebe,
  • Tekniker,
  • Acil Tıp Teknisyeni

İlanlardan Haberiniz Olsun

Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanları yayınlanır yayınlanmaz haberdar olmak için Facebook grubumuza katılabilirsiniz. Facebook grubumuza katılmak için tıklayın.
Comments


EmoticonEmoticon