TCDD 170 Personel Alımı Yapıyor! Şartlar Neler? - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Çarşamba, Aralık 12, 2018

TCDD 170 Personel Alımı Yapıyor! Şartlar Neler?

Devlet Demiryolları Taşımacılık A.Ş Genel Müdürlüğü merkezi atamalar ile 170 memur alımı yapacak. Alım yapılacak şehirler, alım yapılacak kadrolar, başvuru koşullarını sizlerle aktarıyoruz.

Merkezi Atama tercih kılavuzunun yayımlanmasının ardından memur alımı yapacak kurumların detayları belli oldu.

Bu kapsamda memur alımı yapan kurumların arasında Devlet Demiryolları Taşımacılık A.Ş Genel Müdürlüğü de bulunuyor. TCDD tarafından yapılacak olan bu alımlarda yer alan kadro bilgilerini sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

170 MEMUR ALIMI YAPACAK

Devlet Demiryolları Taşımacılık A.Ş Genel Müdürlüğü tarafından merkezi atamalar ile yapılan memur alımlarında çok sayıda kadroda personel alımı gerçekleştiriliyor. Alımlar Vagon Teknisyeni, Kondoktör, Tekniker, Avukat, Mühendis, Memur kadrolarına yapılacak. 

Söz konusu alımlarda toplam 170 memur alınacak. Alımlar ayrıca lise, önlisans ve lisans düzeyinden gerçekleştirilecek. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu alım ilanlarına kimler başvuruda bulunabilecek. İlanlara özel başvuuru şartları ÖSYM tarafından yayımlanan başvuru kılavuzundan incelenebilir. Genel koşulları da sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

Türk Vatandaşı olmak. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak. 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (2018 KPSS) girmiş olmak 657 Devlet Memurları Kanunu 53’üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tâbi görevlerde çalışıyor olmamak. Erkek adaylar için; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş (tecilli) veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak.
tcdd personel alımı

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen merkezi atamalara başvurular KPSS puanıyla yapılıyor. Başvuruda bulunacak adaylar ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden başvurularını yapabilecekler. 
Comments


EmoticonEmoticon